Pogoń - Ruch 3-1. Szczecin mało przyjaznym terenem

Data dodania: 2014-03-23 17:32:52

Nasza drużyna dobrze rozpoczęła drugą połowę meczu z Pogonią. Szybko doprowadziła do wyrównania, a potem miała dwie naprawdę dobre okazje. Nie wykorzystała ich. Następne gole zdobyła za to drużyna ze Szczecina.

Spotkanie w Szczecinie było meczem szalenie ważnym dla obu zespołów. Pogoń, która nie przegrała od pięciu meczów w lidze szukała trzech punktów, które mocno przybliżyłyby ją do celu, jakim jest miejsce na koniec sezonu zasadniczego w grupie mistrzowskiej. „Niebiescy”, pewni już gry w czołowej ósemce, chcieli się zrehabilitować i odbudować psychicznie po ostatniej wpadce na własnym boisku z Piastem Gliwice. Trener Ján Kocian dokonał jednej zmiany w składzie swojej drużyny, Marka Szyndrowskiego zastąpił na prawej obronie Martin Konczkowski. Zagrał więc Marek Zieńczuk, który w tygodniu poprzedzającym spotkanie trenował indywidualnie z powodu bólu pleców.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do piłkarzy ze Szczecina, którzy posiadali przewagę w posiadaniu piłki 67-33 %. Dobrą grę zamienili na szczęście tylko na jedną bramkę. Po rzucie rożnym Maciej Dąbrowski wyskoczył wyżej od Macieja Jankowskiego i głową pokonał Michała Buchalika, a piłka po drodze musnęła jeszcze włosy Martina Konczkowskiego. Chwilę przed tą bramką Ruch uratował Grzegorz Kuświk, wybijając piłkę z linii bramkowej po główce Marcina Robaka. Aktywa gości ograniczyły się w ciągu 45 minut do dwóch celnych, acz niezbyt trudnych do obrony, strzałów Jankowskiego.

Druga połowa rozpoczęła się w sposób wymarzony dla „Niebieskich”. Po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka piłkę ręką w polu karnym dotknął Sebastian Rudol i sędzia Paweł Pskit bez wahania podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem zamienił na gola Filip Starzyński. Ta bramka wpłynęła na postawę Ruchu, który wreszcie zaczął grać swoją piłkę i stworzył sobie kolejne szanse na objęcie prowadzenia. Niestety w 76. minucie, to Pogoń zdobyła drugą bramkę. Fantastycznym strzałem z woleja popisał się Akahoshi i piłka wylądowała w samym okienku bramki Buchalika. To była sekwencja złych zdarzeń, bo kilka minut przed utratą bramki boisko musiał opuścić kontuzjowany Kuświk, a w 87. minucie „Niebieskich” dobił Robak strzałem nie do obrony z bliska. Pogoń nie przegrała szóstego ligowego spotkania z rzędu, Ruch poniósł drugą kolejną porażkę i szansy na rehabilitację poszuka w piątkowym spotkaniu na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 3-1 (1-0)
1-0 - Dąbrowski, 37 min
1-1 - Starzyński, 48 min (rzut karny)
2-1 - Akahoshi, 76 min
3-1 - Robak, 87 min

Pogoń: Janukiewicz - Rudol, Golla, Dąbrowski, Frączczak - Bąk (56. Murayama), Murawski, Ława (62. Popara), Ahakoshi, Małecki (90. Kun) - Robak. Trener Dariusz Wdowczyk.

Ruch: Buchalik - Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel - Kowalski (82. Włodyka), Surma, Starzyński, Jankowski, Zieńczuk - Kuświk (66. Babiarz). Trener Jan Kocian.

Żółte kartki: Małecki - Dziwniel.