Ruch - Korona 2:0. Przełamanie w dobrym stylu!

Data dodania: 2014-04-07 20:08:20

Niebiescy rozegrali naprawdę dobre spotkanie i zasłużenie wygrali z Koroną. Bramki zdobyli Piotr Stawarczyk i Jakub Kowalski.

Sztab medyczny „Niebieskich” postawił na nogi przed spotkaniem z Koroną Grzegorza Kuświka, co bardzo ucieszyło trenera Jána Kociana. Chorzowski szkoleniowiec obawiał się, że w poniedziałkowym meczu z kielczanami zostanie bez nominalnego napastnika. Kuświk pojawił się więc w wyjściowej jedenastce w ataku, zastępując Macieja Jankowskiego. Do gry wrócił również po kontuzji Łukasz Surma, tworząc z Bartłomiejem Babiarzem duet defensywnych pomocników.

Pierwsza połowa nie była najlepszym widowiskiem, ale najważniejsza wiadomość po pierwszych 45 minutach mówiła, że Ruch rozgrywał dobre spotkanie i jak najbardziej zasłużenie prowadził. Gola zdobył w końcówce pierwszej połowy Piotr Stawarczyk znakomitym strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Starzyńskiego. „Stawar” w tym momencie mógł mieć już na koncie dwie bramki, jednak jego główkę po identycznie wykonanym rzucie rożnym kapitalną paradą wybił z linii bramkowej Zbigniew Małkowski. Wcześniej chorzowianie jeszcze kilkakrotnie zagrozili kieleckiej bramce, jednak Surma, Zieńczuk, Starzyński nie mieli szczęścia. Korona rozczarowywała nie oddając ani jednego celnego strzału.

Na drugą bramkę po przerwie nie musieli chorzowianie tak długo czekać jak w pierwszej połowie. W 61. minucie kapitalnie dośrodkował z lewej strony Daniel Dziwniel i Jakub Kowalski w pełnym biegu głową pokonał Małkowskiego. Akcja – palce lizać! W 74. minucie Filip Starzyński został ukarany żółtą kartką przez sędziego Szymona Marciniaka, a że była to jego czwarte „żółtko” w tym sezonie, to „Figo” nie zagra w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Zawiszą w Bydgoszczy. Korona mogła pokusić się o kontaktową bramkę w końcówce meczu, jednak Sergiej Chiżniczenko w sytuacji sam na sam z Buchalikiem posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Ruch mógł też podwyższyć wynik, jednak trzy celne próby nie pokonały Małkowskiego. Ostatecznie Ruch pokonał Koronę 2:0 i zakończył serię trzech przegranych meczów. Z taką formą „Niebiescy” mają spore szanse na korzystny wynik w Bydgoszczy.

Ruch Chorzów - Korona Kielce 2-0 (1-0)
1-0 - Stawarczyk, 44 min
2-0 - Kowalski, 61 min

Ruch: Buchalik - Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel (87. Sadlok) - Kowalski (81. Włodyka), Surma, Babiarz, Starzyński, Zieńczuk (90. Janik) - Kuświk. Trener: Jan Kocian.

Korona: Małkowski - Golański, Stano, Malarczyk, Sylwestrza - Trytko (35. Cebula), Sobolewski, Petrow (84. Kiełb), Janota, Pyłypczuk (64. Marković) - Chiżniczenko. Trener: Jose Rojo Martin.