Aktualności

Zawodnicy obu drużyn o dzisiejszej konfrontacji

Data dodania: 2012-10-29 21:45:00

 Marek SZYNDROWSKI (obrońca Ruchu Chorzów) 

W I połowie mieliśmy jedną stuprocentową sytuację, ale niestety jej nie wykorzystaliśmy. Później już było trudno o kolejne okazje, bo Górnik zawiesił wysoko poprzeczkę. Dlatego nie możemy narzekać na remis.
 
Igor LEWCZUK (obrońca Ruchu Chorzów)
Jestem graczem defensywnym, wiec najważniejsza dla mnie rzecz to fakt, że Górnik w zasadzie nie stworzył sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Nie daliśmy rywalom rozwinąć skrzydeł, bo wiedzieliśmy, że właśnie w nich tkwi największa siła zabrzańskiej drużyny. Dlatego staraliśmy się uniknąć sytuacji, w których goście mogliby wyprowadzić kontry. I to się udało, nie przegrywaliśmy w zasadzie w ogóle pojedynków „jeden na jeden”, dzięki czemu Górnik nie skorzystał ze swych największych atutów. Myślę, że determinacji, woli walki i ambicji na pewno nam w tym spotkaniu nie zabrakło. Może jedynie mniej skuteczni niż zazwyczaj byliśmy w elemencie zwanym „rozgrywanie piłki”. W efekcie zrobiła nam się z tych derbów taka „kopaninka” - więcej było prób grania górą, które rzadko przynoszą korzystne efekty.
 
Michal PESKOVIĆ: (bramkarz Ruchu Chorzów)
Bardzo chcieliśmy ten mecz dla kibiców wygrać; wiemy, jak ważne dla nich są derby. Udało nam się wyeliminować najsilniejsze strony zabrzan: szybkie boki pomocy, indywidualne akcje Milika czy Nakoulmy oraz rozgrywanie piłki przez Kwieka. Niestety, zabrakło nam tym razem siły w przodzie. Choć gdyby w I połowie Andrzej Niedzielan wykorzystał swoją okazję, ten mecz pewnie wyglądałby zupełnie inaczej. Trochę szkoda...
 
Łukasz SKORUPSKI (bramkarz Górnika Zabrze)
Myślę, że remis to sprawiedliwy wynik. W I połowie z naszej strony nie wyglądało to najlepiej. Po zmianie stron kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Ruch oddał praktycznie tylko jeden celny strzał, dlatego chwała kolegom z obrony, że nie pozwolili rywalom na więcej. Co do warunków - nogi trochę przymarzały, ale boisko było dobrze przygotowane i nie było problemów z murawą.
 
 
źródło: Ruch Chorzów
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni