Ján Kocian: Nie wykorzystywaliśmy sytuacji!

Data dodania: 2014-05-04 20:22:32

Mieliśmy kilka okazji, zwłaszcza w drugiej połowie, po których mogły paść bramki, ale zabrakło nam skuteczności – mówił szkoleniowiec „Niebieskich” po spotkaniu z Górnikiem.

Dwie ofensywne akcje Górnika skonstruowane w pierwszej połowie skończyły się bramkami. W 12. minucie przegrywaliśmy 0:2. Potem Górnik się cofnął i czekał  na nasze błędy, by kontratakować, a tymczasem to my graliśmy wyjazdowe spotkanie i nastawiliśmy się na grę z kontry. Po stracie dwóch bramek, musieliśmy zmienić taktykę. Po krytycznych słowach, które padły w szatni, w drugiej połowie graliśmy lepiej. Wynik mógł się zmienić po rzucie wolnym Filipa Starzyńskiego, który uderzył w słupek, potem był niewykorzystany karny, szansę miał też Kamil Włodyka. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie mieliśmy dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale w kontekście całego spotkania to Górnik był bardziej  efektywny i dlatego wygrał.

Przyjechaliśmy do Górnika po punkty, chcieliśmy w Zabrzu wygrać, ale to nasz rywal był skuteczniejszy w wykorzystywaniu szans. Wiemy jaki mamy skład i musimy grać zawodnikami, których mamy do dyspozycji. Przed nami konfrontacje z Zawiszą, Lechem i Legią, ale nie mamy zamiaru oglądać się za siebie i mimo dzisiejszej przegranej z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Józef Dankowski, trener Górnika Zabrze, podkreślał, że sztab szkoleniowy i cały zespół jest daleki od euforii.

Cieszymy się bardzo z dzisiejszego zwycięstwa. Nasi kibice dostali to, na co czekali tak długo. Ale stąpamy twardo po ziemi i mimo wygranej nie jesteśmy w szampańskich nastrojach. Przed nami kolejny trudny mecz. To, że w tak ważnym i prestiżowym meczu zdobyliśmy trzy punkty świadczy o tym, że nasz zespół potrafi wygrywać.

źródło: własne