Aktualności

Zwycięstwo z dedykacją

Data dodania: 2014-05-11 21:41:32

Z olbrzymią ulgą przyjął końcowy gwizdek meczu z Zawiszą trener „Niebieskich” Ján Kocian. Jego podopieczni po dobrej grze wygrali 3:1. Radość zmąciła jednak kontuzja Jakuba Kowalskiego. Z kolei porażkę swojego zespołu ze spokojem przyjął trener rywali Ryszard Tarasiewicz.

– Zwycięstwo dedykuję Ryśkowi Kołodziejczykowi, który obchodzi dzisiaj urodziny oraz „Kowalowi” dla którego pechowo skończyło się to spotkanie. Czeka go teraz operacja, ale już zapowiedział, że wróci na europejskie puchary – uśmiechał się na konferencji prasowej Ján Kocian, trener Ruchu.

Szkoleniowiec „Niebieskich” cieszył się z postawy swojego zespołu,  a jednym zmartwieniem jest teraz stan zdrowia zawodników. – W szatni mam szpital, ale to już końcówka sezonu, więc jakoś to dogramy. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie. Już w pierwszej połowie mogliśmy się pokusić o bramki. Zabrakło wtedy siły, zdecydowania, agresji w polu karnym. W przerwie mówiłem piłkarzom, że musimy być cierpliwy, a luki w defensywie się znajdą. I tak się właśnie stało. Po zdobyciu pierwszej bramki mieliśmy już mecz pod kontrolą – mówił Słowak.

Niebiescy” byli dziś zespołem lepszym, co na pomeczowej konferencji przyznał również trener Zawiszy Ryszard Tarasiewicz. – Uważam, że Ruch wygrał zasłużenia. Zagraliśmy na tyle, na ile było nas stać. Na pewno mogliśmy uniknąć straty pierwszej i trzeciej bramki. Zespół dobrze zareagował, po tym, jak z boiska został wyrzucony Hermes. Mieliśmy jednak za mało atutów w linii środkowej, żeby ograć Ruch. Nasze błędy techniczne napędzały akcje rywala – mówił po meczu szkoleniowiec Zawiszy Ryszard Tarasiewicz. 
źródło: własne
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny




Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni