Pozostała nam walka o brąz

Data dodania: 2014-05-28 22:24:12

„Niebiescy” przegrali dziś w Poznaniu z Lechem 0:4 i nadal potrzebują punktu by zapewnić 3. miejsce na zakończenie sezonu. Powalczą o niego w ostatniej ligowej kolejce z Pogonią Szczecin.

Przed meczem zastanawiano się, kto zastąpi pauzującego za kartki Marka Szyndrowskiego. Jednym z pomysłów było przekwalifikowanie jednego z lewych obrońców. Padło na Macieja Sadloka. Jego miejsce na lewej stronie zajął Daniel Dziwniel, a do gry na skrzydle posłany został Kamil Włodyka.

Od początku zaatakował Lech. Poznaniacy przedostawali się pod nasze pole karne, jednak tam z ich akcjami radziła sobie chorzowska defensywa. Pierwszy strzał na bramkę zobaczyliśmy w 16. minucie. Teodorczyk sprzed „szesnastki” uderzył jednak wprost w ręce Kamińskiego. W odpowiedzi niecelnie na bramkę Kotorowskiego strzelił Sadlok. Lech najgroźniejsze akcje stwarzał po stratach piłki przez drużynę Ruchu. Po jednej z nich, w 25. minucie, Kolejorz wyprowadził kontratak. Z lewej strony piłkę do niepilnowanego Hamalainena zagrał Teodorczyk, ale Fin na szczęście nie trafił w piłkę. Pięć minut później najlepszą sytuację stworzyli „Niebiescy”. Po wzorowej kontrze z dystansu w słupek uderzył Babiarz. W 36. minucie Lech objął prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Lovrencsics, w polu karnym do piłki dopadł Pawłowski, który bez namysłu uderzył w kierunku bramki. Piłka odbiła się jeszcze od Malinowskiego i wpadła do siatki. Chwilę później było już 2:0. Tym razem z lewej strony dośrodkował Luis Henriquez, a celną główką popisał się Kasper Hamalainen. Ten gol nie powinien być jednak uznany, gdyż będący w tej akcji na pozycji spalonej Lovrencsics przeszkadzał Kamińskiemu w interwencji. Mimo niekorzystnego wyniku do przerwy Ruch pozostawił po sobie pozytywne wrażenie. „niebiescy” nieźle radzili sobie w ataku pozycyjnym, a najgroźniejsi byli po składnych kontratakach. Zabrakło jednak strzałów na bramkę Kotorowskiego.

Po przerwie Lech jeszcze bardziej zwiększył swoją przewagę. Już w 49. minucie mogło być 3:0, jednak świetną paradą po główce Pawłowskiego popisał się Krzysztof Kamiński. „Niebiescy” z rzadka przedostawali się w pole karne poznaniaków. Szukali więc swoich szans w stałych fragmentach gry i strzałach z dystansu. Po jeden z takich prób nieznacznie pomylił się Łukasz Surma. Chwilę później również niecelnie uderzył Babiarz. W 68. minucie straciliśmy kolejną bramkę. Po ładnej akcji piłkę w siatce umieścił Łukasz Teodorczyk. Ruch nadal walczył o poprawę rezultatu. W 76. minucie po dośrodkowaniu Zieńczuka nieznacznie pomylił się wprowadzony Rołand Gigołajew. Jednak chwilę później gospodarze ustalili wynik meczu, po celnym trafieniu Claasena. Najlepszą okazję do zdobycia bramki honorowej miał Kuświk, ale z ostrego konta trafił tylko w boczną siatkę. Warto odnotować debiut w Ekstraklasie Macieja Urbańczyka, który pojawił się na placu gry w 88. minucie zmieniając Babiarza.

„Niebieskim” do upragnionego brązowego medalu brakuje tylko jednego punktu. Podopieczni trenera Kociana powalczą o niego w niedzielę, w meczu z Pogonią.