Dwie różne połowy

Data dodania: 2014-07-01 16:48:11

Bo dobrej i skutecznej grze w pierwszej połowie oraz po drugiej odsłonie zdominowanej przez Słowaków, Ruch przegrał w sparingu z AS Trenczyn 2:4.

Na mecz kontrolny z wicemistrzem Słowacji trener Kocian desygnował do gry podstawową jedenastkę z poprzedniego sezonu. Przed pierwszym gwizdkiem szkoleniowiec Ruchu mówił, że liczy na jakość w grze swojego zespołu. W pierwszych minutach meczu to Słowacy stworzyli kilka groźnych okazji, jednak to „Niebiescy” otworzyli wynik spotkania. W 10. minucie do dośrodkowania Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego wyskoczył Marek Zieńczuk i piękną główką skierował piłkę do siatki. Z biegiem czasu Trenczyn przejął inicjatywę, jednak rywale zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym rzadko przedzierali się pod pole karne Ruchu. Chorzowianie szukali natomiast swoich szans w kontratakach. W 32. minucie Kamiński minął się z dośrodkowaniem, ale na szczęście zawodnik rywali Simon trafił w słupek. Trzy minuty później „Niebiescy” podwyższyli prowadzenie. Zieńczuk świetnia podał do Kuświka, a ten pięknym strzałem z pierwszej piłki z woleja nie dał żadnych szans bramkarzowi Słowaków. Bramka z gatunku stadiony świata! Chwilę przed przerwą zakotłowało się jeszcze pod chorzowską bramką, ale wynik nie uległ już zmianie i Ruch zszedł na przerwę w dwubramkowym prowadzeniem.

Trener naszych rywali na drugą odsłonę posłał do gry aż dziewięciu rezerwowych. Już po 20. sekundach od wznowienia Trenczyn zdobył kontaktową bramkę. W polu karnym znalazł się niepilnowany Frantisek Kubik i nie dał szans Kamińskiemu. Trzy minuty później ten sam zawodnik doprowadził do remisu. Ataki słowackiego zespołu nie słabły. W 52. minucie świetną interwencją popisał się Kamiński, który na poprzeczkę sparował strzał z rzutu wolnego. Jednak minutę później po raz kolejny zmuszony był wyciągnąć piłkę z siatki, a hat-tricka skompletował Kubik. Nasz zespół reklamował zagranie ręką Słowaka, jednak arbiter spotkania uznał bramkę. Drużyna Tenczyna wciąż posiadał inicjatywę. Piłkarze rywali, wprowadzeni do gry po przerwie mieli znacznie więcej sił od naszych graczy. W 72. minucie Kubik trafił po raz czwarty. Chwilę wcześniej Kamiński odbił strzał z bliska Mondka, ale wobec dobitki był już bezradny. W końcówce spotkania brakowało już klarownych okazji do zmiany wyniku i mecz zakończył się zwycięstwem słowackiego zespołu.

2:4 Frantisek Kubik, 72 min.

Ruch: Kamiński – Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Babiarz (63 Efir), Surma – Kowalski, Starzyński (75 Urbańczyk), Zieńczuk – Kuświk; trener: Ján Kocian.

Rezerwowi: Lech, Gieraga, Gigolajew, Helik, Janik, Szyndrowski, Włodyka.

Trenczyn: (I połowa) Volešák – Čögley , Ramon, Bednarik, Skovajsa – Baéz – Kubik, Mišák, Holúbek, Simon – Malec; (II połowa) Volešák – Ramon, Kleščík, Rundič, Lawrence – Lobotka – Mondek, Hajradinovič, Opatovský, Kubik – Jairo; trener: Martin Ševela.

żółta kartka: Babiarz.
sędziował: Miroslav Jaska (Trenczyn).

źródło: własne