Aktualności

Lekcja na przyszłość

Data dodania: 2014-07-04 18:02:09

– Jeśli przegrywamy 0:2, nie znaczy to, że mecz przegramy. W takiej sytuacji ciężko się zebrać, ale nam się to udało. Doprowadziliśmy do remisu i nawet mogliśmy wygrać – mówił po zremisowanym meczu z Duklą Łukasz Surma.

„Niebiescy” przegrywali już z Duklą 0:2, jednak w końcówce spotkania w ciągu jednej minuty zdołali doprowadzić do wyrównania. – Powinniśmy się cieszyć z tego, że udało nam się odwrócić losy spotkania. Był to plus z tego meczu pod względem psychologicznym. To taka lekcja na przyszłość. Jeśli przegrywamy 0:2, nie znaczy to, że mecz przegramy. W takiej sytuacji ciężko się zebrać, ale nam się to udało. Doprowadziliśmy do remisu i nawet mogliśmy wygrać 3:2, bo mieliśmy jeszcze okazje w końcówce. Trzeba pamiętać, że w poprzednim sparingu to my prowadziliśmy 2:0, a ostatecznie przegraliśmy 2:4. Losy meczu zawsze można odwrócić, trzeba w to wierzyć do końca. Jesteśmy na tyle dobrą drużyną, że powinniśmy to spotkanie wygrać do zera. Popełniamy jeszcze błędy, z których trzeba wyciągać wnioski. Rywal był wymagający, ale jesteśmy lepszym zespołem i takie mecze powinniśmy rozstrzygać na swoją korzyść. Uważam, że stać nas na lepszą grę – ocenił Łukasz Surma.

Gra „Niebieskich” wygląda coraz lepiej. Zaczynają funkcjonować wypracowane automatyzmy, o których często wspominał trener Kocian. – Druga nasza akcja bramkowa jest wyćwiczona na treningach. Generalnie tych sytuacji boiskowych jest mnóstwo i nie da się wszystkiego wyćwiczyć. Musimy być skoncentrowani, zmotywowani i tylko tak możemy wygrywać mecze – mówił Łukasz Surma. 

źródło: własne
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni