Nieznaczna porażka w sparingu

Data dodania: 2014-07-06 17:50:24

„Niebiescy” w swoim czwartym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym przegrali z MFK Rużomberok 0:1.

Przed spotkaniem trener Kocian ponownie zdecydował się na grę dwoma składami. Każdy zawodnik miał rozegrać przynajmniej jedną połowę. – Zależy nam na tym, aby rozłożenie treningowe było dla wszystkich jednakowe, żeby równo grali i trenowali. Wierzę, że każdy w ciągu tych 45 minut, które będą do dyspozycji, da z siebie wszystko – mówił przed meczem Ján Kocian. Tym razem doszło jedna do sporych przemeblowań. W wyjściowej jedenastce Łukaszowi Surmie towarzyszył w środku pola Michał Rzuchowski, a w drugiej połowie parę defensywnych pomocników tworzyli Babiarz i Urbańczyk. Po przerwie zobaczyliśmy m.in. powracającego do gry Marka Szyndrowskiego oraz Senada Karahmeta, który tym razem ustawiony został na pozycji lewego obrońcy. Wobec drobnych problemów z kolanem Grzegorza Kuświka, całe spotkanie w ataku miał rozegrać Michał Efir. Ostatecznie został zmieniony w 74. minucie. „Niebiescy” od początku starali się rozgrywać piłkę. Bez problemów przedostawali się w okolice pola karnego Słowaków, jednak tam brakowało pomysłów na zakończenie akcji. W pierwszej połowie nasz zespół dość często tracił w takich sytuacjach piłkę, co z reguły rozpoczynało kontrataki gospodarzy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu padła w 30. minucie. Pięknym strzałem z dystansu popisał się wyróżniający się zawodnik słowackiej drużyny Tomáš Ďubek. „Niebiescy” również próbowali uderzać z dalszych odległości, jednak nie zagrażały one bramce strzeżonej przez Tomasa Lesnovskiego.

Po przerwie „Niebiescy” przejęli inicjatywę. Momentami długo utrzymywali się przy piłce, wymieniali wiele podań, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje do zmiany wyniku. Najlepszą okazję chorzowianie mieli w 82. minucie, kiedy to w polu karnym sfaulowany został Jakub Kowalski. Do piłki podszedł Rołand Gigołajew. Jego strzał odbił Tomas Lesnovsky, a dobitka Rosjanina była niecelna. Wynik już nie uległ zmianie i Ruch jest nadal bez zwycięstwa w okresie przygotowawczym. – Wyniki meczów sparingowych często nie przekładają się na rezultaty osiągane w lidze. Chociaż z drugiej strony chcielibyśmy wygrywać wszystkie spotkania, bo to buduje morale zespołu – przyznał Piotr Stawarczyk.

Trener Kocian nie mógł być zadowolony z gry swojego zespołu. – Zabrakło dzisiaj jakości w ofensywie. Dochodziliśmy pod pole karne przeciwnika i tam traciliśmy piłki. Musieliśmy dużo walczyć o jej odzyskanie. Brakowało celnych strzałów na bramkę, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Brakowało klarownych sytuacji, na dodatek nie wykorzystaliśmy rzutu karnego – mówił po meczu szkoleniowiec Ruchu.

W najbliższą środę „Niebiescy” rozegrają ostatni sparing przed meczem w eliminacjach Ligi Europy. Rywalem chorzowian będzie Tatran Preszów.

TUTAJ możecie przeczytać zapis relacji LIVE.

MFK Rużomberok – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
1:0 Tomáš Ďubek, 29 min.

Rużomberok: Lešňovský – Nosek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás – Lupták (90 M. Lovás), Nagy, Turčák, Ďubek, Almaský (67 Ferenčík) – Zreľák (77 Bartoš); trener: Ladislav Šimčo.
Rezerwowi: Šavol, M. Lovás, Ondrek, Trabalik.

Ruch: (I połowa) Kamiński – Konczkowski (39 Gieraga), Stawarczyk, Malinowski, Dziwniel – Surma, Rzuchowski – Włodyka, Starzyński, Zieńczuk – Efir; (II połowa) Skaba – Gieraga, Szyndrowski, Helik, Karahmet – Urbańczyk, Babiarz – Kowalski, Janik, Gigołajew – Efir (74 Rzuchowski); trener: Ján Kocian.

Sędziował: Peter Švec.

Widzów: ok. 400.

źródło: własne