Porażka na inaugurację

Data dodania: 2014-07-20 19:55:36

W pierwszym meczu ligowym sezonu 2014/2015 osłabiony Ruch przegrał we Wrocławiu ze Śląskiem 0:2.

TUTAJ możecie przeczytać zapis relacji LIVE.

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)

1:0 Sebastian Mila, 7 min.
2:0 Robert Pich, 79 min.

Śląsk: Pawłowski – Zieliński, Pawelec, Grodzicki, Paraiba – Hołota (90 Machaj), Hateley, Mila (65 Celeban), Droppa, Pich (87 Ostrowski) – F. Paixao; trener: Tadeusz Pawłowski.
Rezerwowi: Pawełek, Plaku, Gancarczyk, Dankowski.

Ruch: Kamiński – Konczkowski, Helik, Stawarczyk, Szyndrowski – Surma, Babiarz (73 Efir) – Kowalski, Starzyński (82 Janik), Gigołajew (59 Włodyka) – Kuświk; trener: Ján Kocian.
Rezerwowi: Lech, Dziwniel, Szewczyk, Urbańczyk.

Żółta kartka: Kuświk.
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
Widzów: 10 000.

„Niebiescy” na pierwszy mecz sezonu ligowego wyszli w nieco zmienionym składzie. Z powodu kontuzji odniesionych w meczu z FC Vaduz we Wrocławiu zabrakło Marcina Malinowskiego i Marka Zieńczuka, a na ławce rezerwowych zasiadł Daniel Dziwniel. Miejsce kontuzjowanych zajęli Michał Helik, Marek Szyndrowski i Rołand Gigołajew.

Chorzowianie mogli objąć prowadzenie już w pierwszej minucie. Po małym zamieszaniu z dystansu w poprzeczkę uderzył Bartłomiej Babiarz, a chwilę wcześniej sędzia Borski nie odgwizdał faulu na Grzegorzu Kuświku w polu karnym. W 7. minucie „Niebiescy” nieskutecznie założyli pułapkę ofsajdową i niepilnowany Sebastian Mila pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Chorzowianie próbowali odpowiadać akcjami na skrzydłach, ale liczne dośrodkowania nie znajdowały adresatów. Na dodatek Ruch mógł stracić drugą bramkę, kiedy Flavio Paixao z bliska strzelił na bramkę „Kamyka”. Portugalczyk przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. „Niebiescy” powinni doprowadzić do wyrównania w 32. minucie. Na prawej stronie urwał się Martin Konczkowski i zagrał do Jakuba Kowalskiego, a ten z końcowej linii wstrzelił piłkę w pole karne, na którą, wydawało się, idealnie nabiega Rołand Gigołajew. Rosjanin jednak źle przystawił nogę i strzegący bramki Śląska Wojciech Pawłowski pewnie złapał futbolówkę. Chorzowianie przejęli inicjatywę spychając wrocławian do momentami głębokiej defensywy. „Niebieskim” brakowało jednak okazji bramkowych. Te stworzyli sobie gospodarze w ostatnich minutach przed przerwą. Groźne strzały oddali Dudu Paraiba i Robert Pich, a 42. minucie będący w znakomitej sytuacji po nieporozumieniu chorzowskich obrońców Mila uderzył bardzo mocno nad poprzeczką. 120 sekund przed przerwą szansę miał również Gigołajew, który po dośrodkowaniu Szyndrowskiego kopnął z bliska obok bramki.

Na początku drugiej połowy obraz gry wyglądał podobnie. Zmuszeni do konstruowania ataków pozycyjnych „Niebiescy” posiadali optyczną przewagę, ale wciąż brakowało okazji strzeleckich. Śląsk po szybko strzelonym golu w pierwszej połowie nastawił się na kontry. Po jednej z nich wrocławianie powinni prowadzić 2:0. Pich idealnie wyłożył piłkę Flavio Paixao, a Portugalczyk pomylił się z kilku metrów. Drużyna Ruchu nie rezygnowała z ataków – po rzucie rożnym niewiele pomylił się Stawarczyk, a po kolejnej centrze zamykający akcję Michał Helik nie sięgnął piłki. Gdy podopieczni trenera Kociana przeprowadzali coraz groźniejsze akcje, Śląsk zdobył drugą bramkę. Ładnym strzałem w długi róg popisał się Robert Pich i „Niebiescy” znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Nasz zespół nie rezygnował z prób zmiany niekorzystnego wyniku, ale niewiele mogli wskórać wobec zmasowanej obrony gospodarzy i mecz zakończył się porażką 0:2.

Niestety, po udanej inauguracji rozgrywek europejskich, chorzowianie sezon ligowy rozpoczęli od porażki. „Niebiescy” poszukają punktów za tydzień w starciu z Górnikiem Łęczna, ale wcześniej nasz zespół postara się wyeliminować FC Vaduz w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy.

źródło: własne