Aktualności

Zaważyły błędy w środku pola

Data dodania: 2014-07-20 20:37:14

– Sami postawiliśmy drużynę gospodarzy na nogi. Nie możemy robić takich błędów w środku pola. Mieliśmy z tym problemy już w czwartek w meczu z Vaduz i to samo było dzisiaj – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Ruchu Ján Kocian.

– Posiadanie piłki nie oznacza automatycznie zwycięstwa czy dobrego wyniku. Myślę, że przez większość czasu mieliśmy mecz pod kontrolą, ale złym rozegraniem daliśmy Śląskowi szanse na zdobycie goli. Sami postawiliśmy drużynę gospodarzy na nogi. Nie możemy robić takich błędów w środku pola. Mieliśmy z tym problemy już w czwartek w meczu z Vaduz i to samo było dzisiaj. Przy wyniku 0:1 mieliśmy okazję do wyrównania, ale się nie udało. Błąd Filipa Starzyńskiego w rozegraniu piłki był decydujący przy stracie drugiej bramki – ocenił Ján Kocian.

Trener Kocian odniósł się do sytuacji z 1. minuty meczu, kiedy w polu karnym Śląska padł Grzegorz Kuświk. – Według mnie należał nam się rzut karny. Sędzia podjął inną decyzję. Mieliśmy po tej sytuacji jeszcze 90 minut na zdobywanie bramek. Może gdybyśmy objęli wówczas prowadzenie, to mecz potoczyłby się inaczej, ale nie ma co teraz gdybać. 2:0. Do widzenia! – mówił smutny szkoleniowiec Ruchu.

„Niebiescy” w nogach mieli 90 minut walki z FC Vaduz w miniony czwartek. Zdaniem trener chorzowian piłkarze są dobrze przygotowani do sezonu i pod względem wydolności nie ma w zespole problemów. – Mamy za sobą dobry obóz na Słowacji. Moi piłkarze dobrze tam trenowali. Nie jestem trenerem, który lubi rotacje w składzie, ale graliśmy dzisiaj bez trzech podstawowych piłkarzy. Natomiast występ pozostałych zawodników, którzy grali również 90 minut w meczu z Vaduz pokazali, że jesteśmy dobrze przygotowani. Mimo trudnych warunków do gry piłkarze dobrze zaprezentowali się pod względem wydolności – przyznał trener Kocian.

– Moim zdaniem Ruch Chorzów to jest dobra, solidna polska drużyna, która wie o co chodzi w piłce i to dziś pokazała na boisku – komplementował „Niebieskich” po ostatnim gwizdku trener Śląska Wrocław. – Cieszę się jednak, że zdobyliśmy dwie bramki i wygraliśmy do zera.  W drugiej połowie lepiej znosiliśmy trudy meczu. Byliśmy zespołem lepszym i wygraliśmy zasłużenie. Inauguracja sezonu to zawsze wiele znaków zapytania. Tym razem ze względu na warunki atmosferyczne było jeszcze trudniej – podkreślił Tadeusz Pawłowski.

– Na początku było trochę nerwowo. Zabrakło nam koncentracji i mogło się to źle skończyć, dlatego w przerwie zwróciłem zawodnikom uwagę, aby do tego nie dopuszczać. Takie zachowania mogą niestety zmienić losy meczu – dodał na zakonczeńczenie szkoleniowiec naszych dzisiejszych rywali.

źródło: własne
Listopad
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1
 • Urodziny Gracjana Komarnickiego
2
 • 17. kolejka II ligi: Ruch - Pogoń Siedlce
  Godzina: 18:00
 • CLJ U'18: Śląsk Wrocław - Ruch
  Godzina: 12:00
 • CLJ U'17: Ruch - Chrobry Głogów
  Godzina: 13:30
3
4
56789
 • 18. kolejka II ligi: Ruch - Siarka Tarnobrzeg
  Godzina: 18:00
 • CLJ U'17: Górnik Zabrze - Ruch
  Godzina: 12:00
10
 • CLJ U'18: Ruch - Escola Varsovia
  Godzina: 11:30
11
1213141516
 • CLJ U'18: Ruch - Górnik Zabrze
  Godzina: 12:30
 • CLJ U'17: Ruch - Stadion Śląski
  Godzina: 10:00
 • 19. kolejka II ligi: Radomiak - Ruch
  Godzina: 13:00
17
18
19
 • Urodziny Patryka Sikory
20
 • Urodziny Adama Wilka
21
2223
 • 20. kolejka II ligi: Skra Częstochowa - Ruch
  Godzina: 13:00
 • CLJ U'18: Korona Kielce - Ruch
  Godzina: 13:00
24
25
2627282930 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni