Aktualności

Jacek Zieliński: Zbyt rzadko operowaliśmy piłką

Data dodania: 2012-11-09 20:48:00

Szkoleniowiec Ruchu Chorzów przyznał na konferencji prasowej, że Lechia Gdańsk była dzisiaj lepszym zespołem.

 - Przykro, że dziś przegraliśmy, ale byliśmy zespołem słabszym. Od początku graliśmy źle. Zbyt rzadko, w porównaniu z Lechią, operowaliśmy piłką. Dzikie próby podawania z góry były skazane na niepowodzenie. Nie wiem, z czego one wynikały. Po wejściu rezerwowych przez kilka minut coś się działo na boisku - mówił Jacek Zieliński.

 
Szkoleniowcowi Ruchu sytuację jeszcze przed meczem skomplikowała kontuzja Marcina Malinowskiego. - Już od wczoraj sygnalizował on, że ma problem z krwiakiem pod kolanem. Byliśmy zatem przygotowani na to, że nie wystąpi. Na rozgrzewce zgłosił, że ma problem. Nie mieliśmy tego zdiagnozowanego, dlatego nie ryzykowaliśmy - wyjaśnił.
 
 
 
Trener Lechii chwalił płytę boiska, na której zostało rozegrane dzisiejsze spotkanie. Żałował, że na stadionie w Gdańsku murawa jest gorsza.
 
- My jesteśmy taką specjalną drużyną, która cały czas "goni króliczka". Przypomnę, że to nasze szóste zwycięstwo na wyjeździe, licząc Puchar Polski. Nie potrafimy natomiast przekładać tego na wyniki u siebie - wskazał Bogusław Kaczmarek. 
 
- Przyczyna naszych potknięć w Gdańsku? Nie chcę zwalać na murawę, ale... Mamy dwa najlepsze boiska treningowe w Polsce. I najpiękniejszy stadion w kraju. Majstersztyk, jeśli chodzi o stylizację i bryłę. Za to płyta na nim odbiega od normy. Tymczasem w Chorzowie stadion jest taki, jaki jest, za to murawa jest jak „dywan”. Płyta w Chorzowie była dziś na bardzo wysokim poziomie - chwalił.
 
Wydawało się, że poważnym osłabieniem Lechii będzie brak Razacka Traore. - Powiedziałem jednej z gazet, że mamy innych, młodych zawodników. Na przykład Kacpra Łazaja. Na ławce miałem zresztą czterech juniorów - wskazał trener zespołu z Gdańska.
 
- Do przerwy byliśmy zespołem zdecydowaniem lepszym. Zabrakło niewiele w niektórych sytuacjach. Nasza cierpliwość została jednak ostatecznie nagrodzona - dodał.
 
źródło: Ruch Chorzów
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni