Aktualności

Ján Kocian: Takie mecze trzeba wygrywać walką!

Data dodania: 2014-07-27 18:25:28

Przez ostatni kwadrans graliśmy tak, jak powinniśmy przez cały mecz. Niestety było już za późno i nie zdążyliśmy odrobić strat i wywalczyć punktów – mówił na pomeczowej konferencji trener „Niebieskich”.

- Szkoda przegranej, tym bardziej, że dobrze weszliśmy w mecz. Moja drużyna chciała dyktować tempo gry. Jednak po 30 minutach sytuacja się pogorszyła. Straciliśmy bramkę i od tego momentu niestety gorzej się prezentowaliśmy - mówił na spotkaniu z dziennikarzami Ján Kocian. Z taki mi zespołami jak Łęczna trzeba wygrać nie umiejętnościami czy jakością, ale walką. Porażka boli tym bardziej, ze przegrywamy w lidze drugi raz z rzędu. A my musimy zdawać sobie sprawę, że  żyjemy z ligi. Występy w pucharach to piękna rzecz, ale ta przygoda może się skończyć. Tymczasem  Ekstraklasa trwa długo i nie możemy później przez cały sezon odrabiać strat. Ruchowi trzeba  świeżości i impulsu. Ufam, że nie zabraknie tych elementów już w czwartek w meczu z Esbjergiem - zapewniał szkoleniowiec Ruchu.

Trener zespołu gospodarzy chwalił swoich podopiecznych za to, że potrafił się przeciwstawić tak groźnej i silnej drużynie jak Ruch.

- Jestem zadowolony że zdobyliśmy trzy punkty. Z naszej gry na pewno nie do końca, ale dłuższe jej fragmenty były bardzo ciekawe. Po tym jak wyszliśmy na prowadzenie, zaczęliśmy lepiej operować piłką i staraliśmy się kontrolować sytuację na boisku. Udało nam się wypracować kilka okazji do zdobycia bramki. Mieliśmy też okazje do podwyższenia wyniku, ale niestety zabrakło szczęścia. Trzeba pamiętać, ze Ruch jest bardzo groźny w stałych fragmentach gry i też mógł powalczyć o lepszy wynik. Reasumując oceniam ten mecz pozytywnie-  stwierdził na koniec Jurij Szatałow.

 

źródło: własne
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni