Awans rzutem na taśmę!!!

Data dodania: 2014-08-07 19:56:12

Po niezwykle emocjonującym meczu Ruch Chorzów zremisował na wyjeździe z Esbjerg fB 2:2 zdobywając wyrównującą, i dającą awans do kolejnej rundy, bramkę w 95. minucie spotkania za sprawą Łukasza Surmy!

Ruch Chorzów nie był faworytem w rywalizacji z Duńczykami. Po bezbramkowym remisie w Gliwicach to Duńczykom dawano większe szanse na awans do kolejnej rundy. „Niebiescy” nie zamierzali jednak składać broni i zapowiadali twardą walkę o korzystny wynik. Trener Kocian postawił na sprawdzony skład personalny swojego zespołu. Na prawej obronie zagrał Michał Helik, na skrzydłach Jakub Kowalski i Marek Zieńczuk, w ataku Grzegorz Kuświk, a za jego plecami Filip Starzyński.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. Już w pierwszych minutach na bramkę Krzysztofa Kamińskiego strzelali Fellah, Pusić i van Buren. W 11. minucie mocno z ostrego kąta uderzył Knudsen, ale i tym razem „Kamyk” był na posterunku. W 12. minucie Ruch po raz pierwszy poważnie zagroził bramce Esbjerga. Po dośrodkowaniu z lewej strony Kowalski uderzył z półwoleja, golkiper Duńczyków odbił piłkę, dobijał jeszcze Marek Zieńczuk, piłkę ręką zagrał Jakobsen i arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Filip Starzyński i pewnym strzałem w róg bramki wyprowadził „Niebieskich” na prowadzenie. Mecz zrobił się naprawdę emocjonujący. Duńczycy jeszcze bardziej zaatakowali, co chorzowianom stwarzało okazje na kontry. Z obu stron oglądaliśmy więc strzały. Nasza defensywa spisywała się jednak bez zarzutu. Niestety w 29. minucie Duńczycy wyrównali. Tuż przed polem karnym z powietrza uderzył Casper Nielsen. Piłka odbiła się jeszcze od Pusicia myląc Kamińskiego i na tablicy wyników pojawił się remis. Nasi zawodnicy reklamowali pozycję spaloną, jednak sędzia uznał bramkę. Przy wyniku 1:1 Duńczycy potrzebowali jeszcze jednej bramki, by awansować do kolejnej rundy. Gospodarze nadal więc atakowali i o mały włos nie wyszli na prowadzenie w 34. minucie, gdy w słupek trafił van Buren. 180 sekund później fantastyczną interwencją popisał się Kamiński, który obronił strzał Fellaha zmierzający w okienko chorzowskiej bramki. Swoją sytuację mieli jeszcze „Niebiescy”. W doliczonym czasie z rzutu wolnego spod linii bocznej uderzył Starzyński, a piłka o mały włos nie wpadła Dubravce za kołnierz.

Po przerwie Ruch jeszcze bardziej skoncentrował się na defensywie. Gospodarze natomiast wciąż szukali drugiej bramki. Kamińskiego próbowali pokonać Fellah, Knudsen i Rasmussen. W 68. minucie wydawało się, że Duńczycy dopną swego. Po zagraniu z lewej strony do pustej bramki nie trafił jednak Pusić. Napastnik Esbjerga nie wykorzystał również drugiej szansy, kiedy w niemal identycznej sytuacji nie trafił w piłkę. W 76. minucie kolejną świetną interwencją popisał się „Kamyk”, który był dziś jednym z najlepszych zawodników Ruchu. W 85. minucie Duńczycy dopięli swego. Gola ładnym uderzeniem głową zdobył Pusić i w tym momencie to Esbjerg był w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Europy. „Niebiescy” rzucili się ataku, całkowicie spychając gospodarzy pod własne pole karne. Pod bramką miejscowych grali już także Stawarczyk, Helik i wprowadzony Kuś. W 92. minucie bliski szczęścia był Helik, ale posłał piłkę obok bramki. Gdy wydawało się, że Ruch polegnie, chorzowianie w ostatniej akcji meczu przesądzili wynik rywalizacji. Starzyński zagrał w pole karne z rzutu rożnego. Piłkę przedłużył Kuś, a do pustej bramki skierował ją głową Łukasz Surma.

Radości nie było końca, a piłkarze Esbjerga nie mogli uwierzyć, że w takich okolicznościach stracili awans do kolejnej rundy eliminacji. Naszym piłkarzom należą się wielkie brawa za walkę w dzisiejszym meczu i grę, która doprowadziła ich do następnej fazy Ligi Europy.