Aktualności

Ján Kocian: Na pierwszym miejscu było braterstwo między kibicami!

Data dodania: 2014-09-06 15:56:16

„Niebiescy” rozegrali dziś towarzyskie spotkanie z Elaną Toruń. Zdaniem trenera chorzowian wynik meczu nie był dziś najważniejszy, ale przyjaźń fanów obu klubów.

– Chciałbym wyrazić swój wielki szacunek dla organizatorów tego meczu, czyli kibiców toruńskiej Elany. Panowała tu dzisiaj wspaniała atmosfera. Wynik nie był dziś najważniejszy. Na pierwszym miejscu było braterstwo między tymi dwoma klubami, między kibicami Elany i Ruchu. Piłkarze po meczu również pokazali, że sympatyzujemy z zespołem z Torunia. Tak, jak już mówiłem – wynik nie był dziś najważniejszy. Cieszę się, że skończyliśmy mecz bez żadnych kontuzji, co w takich sparingach jest bardzo ważne. Myślę więc, że możemy mówić tylko o pozytywach tego meczu – mówił trener Ján Kocian.

W meczu z Elaną po praz pierwszy w barwach Ruchu zagrali nowi zawodnicy – Ján Chovanec i Wołodymyr Tanczyk. Ukrainiec zdobył nawet bramkę ustalając wynik spotkania. Jak ich występ ocenia trener Kocian? – Jeszcze za krótko się znamy. Potrzebujemy więcej wspólnych treningów. Oni muszą jeszcze lepiej poznać nasze automatyzmy. Jednak ci piłkarze nie są dla nas anonimowi. Znamy ich umiejętności, ich jakość. Myślę, że będą wzmocnieniem dla Ruchu. Jedni adaptują się do nowej drużyny w tydzień, inni potrzebują na to więcej czasu. Wierzę, że w ich przypadku nie będzie to trwało długo. Nie będzie im łatwo szybko wskoczyć do składu. Na ich pozycjach występują bowiem Marek Zieńczuk i Jakub Kowalski, którzy prezentowali dobrą formę nie w dwóch, czy w trzech meczach, ale przez cały poprzedni sezon i w obecnym również . Cieszy to, że są te alternatywy, mamy więcej możliwości. Ławka nam się trochę wydłużyła – mówił zadowolony szkoleniowiec Ruchu. 

źródło: własne
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni