Aktualności

Ján Kocian: Straciliśmy dwa punkty!

Data dodania: 2014-09-12 23:22:50

– W ostatniej minucie zabrakło koncentracji i znowu zostajemy tylko z jednym punktem. Szkoda tym bardziej, że analogiczna sytuacja zdarzyła nam się drugi raz z rzędu – mówił zasmucony trener „Niebieskich’ Ján Kocian.

– Szkoda, że po 12 latach nie udało się wywieźć zwycięstwa ze Szczecina. Tym bardziej, że w pierwszej połowie wyszliśmy na prowadzenie, a potem też mieliśmy kilka okazji by podwyższyć wynik. Gdybyśmy prowadzili 2:0 i wykorzystali te okazje to Pogoń nie byłaby już w stanie się nam przeciwstawić. Tymczasem w końcówce spotkania straciliśmy bramkę i zamiast zdobyć komplet punktów straciliśmy dwa, bo tak trzeba powiedzieć – mówił Ján Kocian.

Szkoleniowiec Ruchu ubolewał na tym, że jego zespół zwycięstwo stracił w podobnych okolicznościach w drugim meczu z rzędu. – Przez cały mecz kontrolowaliśmy sytuację i nie mieliśmy problemów z neutralizowaniem akcji Pogoni oraz konstruowaniem własnych ataków. W ostatniej minucie zabrakło koncentracji i znowu zostajemy tylko z jednym punktem. Szkoda tym bardziej, że analogiczna sytuacja zdarzyła nam się drugi raz z rzędu. Podobnie zakończył się mecz z Lechią. Tam też zamiast trzech punktów zdobyliśmy tylko jeden. Można więc powiedzieć, ze w tych dwóch spotkaniach straciliśmy 4 punkty. Są takie sytuacje, kiedy należy się cieszyć z remisu, gdy nie uda się wygrać, ale na pewno mecz, kiedy się traci gola w końcówce do nich nie należy. Ciężko się pogodzić z takim zakończeniem. Musimy się już skupiać na kolejnym spotkaniu – mówił rozczarowany Słowak. 

Dużo bardziej zadowolony z końcowego rezultatu, uzyskanego rzutem na taśmę, mógł być trener Pogoni Dariusz Wdowczyk. – Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Już na samym początku sytuację miał Adam Frączczak. Dały o sobie znać stare grzechy, czyli stałe fragmenty gry. Po przerwie próbowaliśmy desperacko wyrównać, dlatego Maciej Dąbrowski został przesunięty do ataku. Nasza gra nie funkcjonowała tak, jak powinna. Siła w ofensywie była marna. Cieszymy się z punktu, bo bramka strzelona w doliczonym czasie gry dodaje skrzydeł. Nie jesteśmy do końca szczęśliwi, ale remis nie jest najgorszy – mówił po meczu opiekun „Portowców” Dariusz Wdowczyk.

źródło: własne
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni