Aktualności

Ján Kocian: Najgorszy mecz!

Data dodania: 2014-09-21 18:05:29

– Był to nasz najgorszy mecz w ciągu mojej pracy w Ruchu. Właściwie ciężko wskazać jakikolwiek pozytywny aspekt w naszej grze – mówił po meczu z Bełchatowem zasmucony trener Kocian.

– Mieliśmy mnóstwo strat, niecelnie podawaliśmy. Często byliśmy spóźnieni. Motorycznie też nie wyglądaliśmy dobrze. Ta porażka bardzo boli. Przed meczem mówiliśmy sobie, że zwycięstwo może nas  ukierunkować w stronę górnej części tabeli, a przez przegraną utknęliśmy w jej dole. Jeszcze nie wiem gdzie zrobiliśmy błędy, czy też ja je popełniłem jako szkoleniowiec. Zagraliśmy bardzo slaby mecz – przyznał szkoleniowiec „Niebieskich”.

Słowak zaskoczył dziś rywali ustawieniem swojego zespołu. Nowe rozwiązanie nie sprawdziło się i szybko wrócono do tradycyjnego systemu. – Rozpoczęliśmy mecz w ustawieniu z trójką obrońców. Jednak bardzo szybko, bo już koło 17. minuty zmieniliśmy taktykę na grę czwórkę defensorów. Faktycznie, straciliśmy gola, gdy graliśmy trójką, ale uważam, że nie było to w tym momencie decydujące. Z drugiej strony graliśmy dziś z dwoma napastnikami, a oddawaliśmy mniej strzałów, niż gdy w grze był tylko jeden – mówił Ján Kocian.

W dużo lepszych nastrojach stadion przy Cichej opuścił dziś trener gości Kamil Kiereś.

– To dzisiejsze zwycięstwo w Chorzowie osłodziło nam gorzki remis z Lechią Gdańsk w poprzedniej kolejce.  Ta wygrana ma również ważny aspekt mentalny dla mojego zespołu, bo zwyciężyliśmy na bardzo trudnym terenie. Ruch zaskoczył nas ustawieniem w pierwszej połowie. Musieliśmy szybko skorygować nasze założenia tuż przed meczem. Cieszy mnie to, że to co sobie tylko powiedzieliśmy, a nie trenowaliśmy, realizowaliśmy na boisku. Graliśmy dobrze piłką, nie tylko w kontratakach, ale również w ataku pozycyjnym. W drugiej połowie postawiliśmy na defensywę. Utrzymaliśmy jednak korzystny wynik. Trzy punkty są bardzo budujące na przyszłość – mówił Kamil Kiereś. 

źródło: własne
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni