Ruch podzielił się punktami z Zawiszą

Data dodania: 2014-09-27 17:50:54

"Niebiescy" zremisowali na wyjeździe z zespołem Mariusza Rumaka 1:1. Bramkę dla Ruchu z rzutu karnego strzelił Filip Starzyński.

W Bydgoszczy spotkały się dwie drużyny, które bardzo potrzebowały ligowych punktów. Zarówno Ruch, jak i Zawisza słabo zaczęły sezon, a „Niebiescy” w tygodniu sensacyjnie odpadli z Pucharu Polski z III-ligową Ostrovią, dlatego dla chorzowian możliwość rehabilitacji była szczególnie ważna.

Zaczęło się jednak fatalnie dla podopiecznych Jana Kociana, bo już w 2 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po ataku prawym skrzydłem i błędzie chorzowian w idealnej sytuacji znalazł się Alvarinho i pewnym strzałem pokonał Kamińskiego. Szybkie trafienie dodało Zawiszy pewności siebie. W 9 minucie mogło być już 2:0. Na szczęście dla gości strzał Kadu minął bramkę. „Niebiescy” starali się ruszyć do ataku, ale dobrze ustawiona obrona bydgoszczan radziła sobie                z ofensywnymi akcjami Ruchu. W 23 minucie obrońcom urwał się Jakub Kowalski, ale przy strzale piłka „zeszła” mu z nogi i w efekcie minęła światło bramki. 5 minut później przed szansą na  drugie trafienie stanął Alvarinho, którego strzał z woleja nieznacznie minął bramkę strzeżoną przez Kamińskiego. W 30 w polu karnym sfaulowany został Daniel Dziwniel i sędzia Paweł Gil podyktował rzut karny dla gości z Chorzowa. „Jedenastkę” na bramkę pewnym strzałem zamienił Filip Starzyński. Po golu to „Niebiescy” zaczęli groźniej atakować. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znalazł się Eduards Visnakovs, ale za każdym razem górą wychodzili obrońcy Zawiszy. Do przerwy wynik się nie zmienił i Zawisza remisował z Ruchem 1:1.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch ciekawych akcji. Najpierw szansę dla Ruchu zmarnował Starzyński, a później po drugiej stronie boiska nieznacznie obok bramki uderzał Luis Carlos. Potem w poczynania obu zespołów wkradło się sporo nerwowości i żadna z ekip nie potrafiła stworzyć sobie dobrej okazji do zdobycia gola. Aż do 56 minuty, kiedy to z groźną kontrą wyszedł Zawisza. Z lewej strony piłkę przyjął Alvarinho, ładnym zwodem minął obrońcę Ruchu, ale uderzył z ostrego konta wprost w Kamińskiego. Chwilę później po rzucie rożnym głową uderzał Paweł Strąk, ale znów obronną ręką z opresji wyszli podopieczni Jana Kociana. Jeszcze groźniej było w 60 minucie. Minimalnie obok bramki strzelał wracający po kontuzji Michał Masłowski. 5 minut później świetną interwencją popisał się bramkarz gości, z najwyższym trudem wyciągając dobry strzał pod poprzeczkę. W dalszym fragmencie piłkarze Zawiszy zepchnęli przyjezdnych do defensywy, przeprowadzając przy tym kilka ciekawych akcji. Wyróżniał się wprowadzony w drugiej połowie Masłowski, który wyraźnie rozruszał grę gospodarzy. Chorzowianie długimi fragmentami nie mogli przedostać się pod bramkę Witana i w drugiej części gry nie potrafili poważnie zagrozić bramce Zawiszy. Do końca wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem, który tak naprawdę nie satysfakcjonuje żadnego z zespołów.