W Sławkowie graliśmy z Piastem

Data dodania: 2014-10-11 10:55:12

„Niebiescy” rozegrali dziś pierwszy sparing z gliwickim Piastem. Obie drużyny uświetniły miejscową akcję charytatywną „Dopóki piłka w grze… Gramy dla MKS!”, której celem będzie wsparcie sportu w Sławkowie. Ruch przegrał 0:1.

W Sławkowie rozegrano pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów z Piastem Gliwice. Trener Waldemar Fornalik desygnował do gry zespół złożony z zawodników zarówno pierwszej, jak i drugiej drużyny. W akcji mogliśmy zobaczyć m.in. Mateusza Prusa i testowanego Mikołaja Lebedyńskiego. Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć to „Niebiescy” częściej zagrażali rywalom. W 18. minucie wspomniany Lebedyński trafił w słupek. Kolejną dobrą okazją był strzał Macieja Urbańczyka z 27 minuty. Piłka po rykoszecie nieznacznie minęła słupek bramki Piasta. W przerwie w obu zespołach doszło do wielu zmian. Zarówno Ruch, jak i gliwiczanie starali się rozgrywać piłkę, jednak ciężko było o sytuacje bramkowe. Jedną z nielicznych wykorzystał Piast, a strzegącego bramki „Niebieskich” Mateusza Prusa pokonał Piotr Kwaśniewski. Najlepszą okazję do wyrównania miał Sebastian Janik w 59. minucie po podaniu Węgrzyna, jednak nasz pomocnik źle trafił w piłkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się nieznaczną porażką „Niebieskich”. Jutro nasz zespół rozegra drugi mecz kontrolny z Piastem. Do starcia dojdzie na stadionie rywali w Gliwicach. Początek o godz. 14:00. W jutrzejszym spotkaniu oba zespołu mają zagrać w dużo mocniejszych zestawieniach.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 0:1 (0:0)

0:1 Piotr Kwaśniewski, 41 min.

Ruch: Prus – Gieraga (45 Brodziński), Mrowiec, Trojak, Siebert – Urbańczyk, K. Bobryk – Tanczyk (31 Kwiatkowski), Włodyka (31 Olejniczak), Chovanec (31 Janik)– Lebedyński (42 Wegrzyn); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Lech, Szal.

Piast: Gromdowy  Mokwa (31 Hołga), Armando (31 Stocki), Hebert (31 Krawczyk), Brożek  Izvolt, Dytko (42 Sobczak), Kusik (31 Kwaśniewski), Jonda, Ziviec (31 Czekański) – Janczyk (31 Klimek); trener: Angel Perez Garcia.

Żółte kartki: Brodziński - Mokwa.