Remis w Gliwicach

Data dodania: 2014-10-12 15:51:11

Drugie w ten weekend spotkanie towarzyskie Ruchu z Piastem zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla chorzowian zdobył Bartłomiej Babiarz, dla gospodarzy trafił Ruben Jurado. Dzisiejsze spotkanie było również pożegnaniem legendarnego kapitana Piasta, Jarosława Kaszowskiego.

Dla trenera Fornalika to spotkanie było świetną szansą do przetestowania piłkarzy w meczu z wymagającym rywalem. Oba zespoły wyszły w bardzo mocnych składach i od początku dało się zauważyć, że traktują ten mecz bardzo poważnie. Zaobserwować można było dużo walki w środkowej części boiska. W 13 minucie boisko opuścił Jarosław Kaszowski. Zawodnicy obu drużyn pożegnali go szpalerem, zaś kibice zgotowali swojemu wieloletniemu kapitanowi owacje na stojąco. Po wznowieniu gry  jej obraz zbytnio się nie zmienił. W drużynie Piasta groźnie atakował Kędziora, który kilka razy groźnie ścinał w pole karne. „Niebiescy” zaś przeprowadzali ataki głównie prawym skrzydłem, gdzie bardzo obiecująco wyglądała współpraca duetu Tanczyk – Konczkowski. Po jednej z takich kombinacji padł pierwszy gol dla podopiecznych Waldemara Fornalika. Piłkę w pole karne wrzucał prawy obrońca Ruchu, a w „16” defensorów Piasta zaskoczył najniższy na boisku Bartłomiej Babiarz, który strzałem głową skierował futbolówkę do siatki. Piast od razu ruszył do odrabiania strat, a goście skupili się na wyprowadzaniu kontrataków. W efekcie takiej taktyki „Niebiescy” mogli podwyższyć prowadzenie. Na lewej stronie nie pilnowany znalazł się Daniel Dziwniel, ale strzał „zszedł” mu z nogi i nie zagroził bramce Szmatuły. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tym razem również tak było. W 29 minucie wrzutkę z prawej strony strzałem z powietrza wykończył Ruben Jurado wyrównując stan rywalizacji. W końcówce świetną szansę mieli jeszcze goście, ale głowkę Efira na rzut rożny sparował bramkarz popularnych „Piastunek” i do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Drugą połowę podopieczni Waldemara Fornalika rozpoczęli w niemal zupełnie odmienionym składzie. „Niebiescy” próbowali przejąć inicjatywę i przeprowadzać ataki pozycyjne, ale gospodarze nie pozostawali im dłużni i nie ograniczali się do obrony swojej bramki. W poczynaniach obu ekip widać było dużo zaangażowania, co jednak nie przełożyło się na sytuacje bramkowe. Chorzowianie starali się przeprowadzać akcje głównie skrzydłami. Taka gra przyniosła efekt w pierwszej połowie, ale po zmianie stron żadne z dośrodkowań nie sprawiło problemów obrońcom „Piastunek”. Najgroźniej było po stałych fragmentach gry. Dla gospodarzy uderzał Horvath, zaś bramkarza Piasta próbował zaskoczyć Helik, ale żadna z tych sytuacji nie zaskoczyła bramkarzy i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Piast Gliwice – Ruch Chorzów 1:1 (1:1)

0:1 Bartłomiej Babiarz, 21min
1:1 Ruben Jurado, 29 min

Piast: Szmatuła (56 Kurek)  Klepczyński, Horvath, Osyra, Kaszowski (13 Podgórski)  Szeliga, Marc, Wilczek, Hanzel, Jurado – Kędziora (42 Paskuda); trener: Angel Perez Garcia.

Ruch: Kamiński (31 Prus) – Konczkowski (31 Kuś), Malinowski (31 Helik), Stawarczyk, Dziwniel (31 Gigołajew) – Tanczyk (31 Kowalski), Babiarz (42 Włodyka), Surma (31 Szyndrowski), Zieńczuk (31 Chovanec)  Efir (31 Szewczyk), Kuświk (42 Lebedyński); trener: Waldemar Fornalik.

Żółte kartki: Babiarz  Hanzel.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Grano 2x30 min.