Cracovia – Ruch 1:0

Data dodania: 2014-10-17 20:01:33

Pierwszego meczu pod wodzą nowego szkoleniowca „Niebiescy” nie mogą zaliczyć do udanych. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:1 po bramce Adama Marciniaka.

W porównaniu do ostatnich ligowych spotkań jedynym zaskoczeniem w składzie chorzowian był brak Jakuba Kowalskiego, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Wołodymyr Tanczyk.

Mecz zaczął się od ataków gości, którzy starali się rozgrywać piłkę na połowie rywala. W 4 minucie po ładnej wymianie w środku pola Łukasz Surma uruchomił na prawym skrzydle Tanczyka. Do wrzutki Ukraińca doszedł Filip Starzyński, ale w dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. 5 minut później po kolejnej akcji prawym skrzydłem główkował Kuświk, ale jego uderzenie również okazało się niecelne. W 12 minucie mogło być jednak 1:0 dla gospodarzy. Piękną indywidualną akcją popisał się Dariusz Zjawiński, ale jego strzał wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Kamińskiego. W odpowiedzi podopieczni Waldemara Fornalika po raz trzeci doszli do sytuacji strzeleckiej w ten sam sposób. Piłkę z prawej strony ponownie wrzucał Konczkowski, ale znów zabrakło skuteczności, tym razem Markowi Zieńczukowi. Chwilę później znów atak przeprowadzili piłkarze „Pasów”, ale nad bramką uderzał Dąbrowski. Pierwsze 20 minut było rozgrywane w szybkim tempie, ale obu ekipom brakowało skuteczności. Następnie gra nieco się uspokoiła, a obaj trenerzy skorygowali błędy w ustawieniu obronnym, przez co trudniej było o dobre okazje do zdobycia gola. Uderzać zarówno z gry jak i stałych fragmentów próbował Zieńczuk, ale za każdym razem piłka mijała bramkę Cracovii. W 39 minucie zakotłowało się w polu karnym „Niebieskich”. Niepewnie interweniował Kamiński, ale zaraz później uratował sytuację i zablokował strzał gospodarzy. 3 minuty później było jeszcze groźniej. Zjawiński próbował w sprytny sposób przelobować bramkarza Ruchu, ale ten popisał się dobrym refleksem i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale patrząc na grę obu ekip nie mogliśmy narzekać na brak emocji.

Drugie 45 minut rozpoczęło się bardzo spokojnie. Tempo gry zdecydowanie spadło w porównaniu do pierwszej części. Obie jedenastki próbowały atakiem pozycyjnym przedostać się pod bramkę rywali, ale w grze brakowało dokładności i żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić przeciwnikom. W 65 minucie dobrą szansę zmarnował Boubacar Diabang. Skrzydłowy Cracovii minął Konczkowskiego, ale uderzył wprost w Kamińskiego, który nie miał większych problemów z obroną. „Niebiescy” w dalszym ciągu nie mieli pomysłu na sforsowanie szeregów obronnych gospodarzy. Ci na kwadrans przed końcem nieco odważniej zaatakowali chorzowian, co zaowocowało golem. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Adam Marciniak, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce. To zmusiło podopiecznych Waldemara Fornalika do ataku. Pomimo tego nie udawało im się zagrozić bramce Pilarza. Piłkarze Cracovii mądrze starali się utrzymywać przy piłce i oddalać grę jak najdalej od własnej bramki. Ta taktyka opłaciła się do samego końca. Gospodarze utrzymali korzystny rezultat, psując tym samym powrót na ławkę trenerską Ruchu Waldemara Fornalika.

Zapraszamy do lektury zapisu naszej relacji LIVE.

Cracovia Kraków – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

1:0 Adam Marciniak, 78 min.

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Żytko, Jaroszyński (81 Mrozik)– Deleu,  Dąbrowski (69 Szeliga), Marciniak, Budziński, Diabang – Zjawiński, Rakels (75 Kita); trener: Robert Podoliński.
Rezerwowi: Perdijić, Nykiel, Zeidler, Kapustka.

Ruch: Kamiński – Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Tanczyk (64 Kowalski), Babiarz  (84 Szewczyk), Starzyński, Surma, Zieńczuk – Kuświk (70 Visnakovs); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Lech, Gigołajew, Helik, Włodyka.

Żółta kartka: Dziwniel.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).