Aktualności

Waldemar Fornalik: Sporo pracy przed nami

Data dodania: 2014-10-17 20:47:53

– Musimy docenić dobre elementy w naszej grze i zrobić wszystko, aby jak najszybciej wyeliminować błędy - mówił po meczu z Cracovią trener Waldemar Fornalik, dla którego było to pierwsze spotkanie po powrocie do Ruchu.

– Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie dzisiejsze spotkanie. Byliśmy bardzo zmotywowani, wśród zawodników było widać dużą chęć zwycięstwa. Pierwsza połowa wyglądała nieźle w naszym wykonaniu i stworzyliśmy sobie w niej sytuacje, po których mogły paść bramki. Można jednak powiedzieć, że powtarzają się stare grzechy, bo druga nie była już dla nas najlepsza i stąd ta porażka. Mecz wyglądał w ten sposób, że drużyna która zdobędzie bramkę prawdopodobnie go wygra. Obie ekipy były tak ustawione, że nie było zbyt dużo klarownych sytuacji. Sami widzimy ile przed nami pracy. Analizujemy tą sytuację, bo wydawało się że przerwa pomoże nam w konsolidacji i poprawie gry. Tak się niestety nie stało. Trzeba jednak doceniać dobre elementy w grze, a złe eliminować i na tym będzie się skupiać – mówił na pomeczowej konferencji trener Ruchu Waldemar Fornalik.

– Nie da się grać całego meczu wysokim pressingiem. Nawet najlepsi na świecie zmieniają miejsce, w którym rozpoczynają atakowanie rywala. Nie we wszystkich elementach dobrze reagowaliśmy, dlatego też stwierdziliśmy w przerwie, że po zmianie stron spróbujemy częściej kontratakować, żeby mieć więcej miejsca do gry. Martwi brak sytuacji w drugiej połowie. Dużo utrzymywaliśmy się przy piłce, ale celem gry w piłkę nożną jest zdobywanie bramek. Musimy popracować nad tym elementem gry – podkreślał szkoleniowiec „Niebieskich”.

Bardzo krótko o meczu mówił na pomeczowej konferencji trener gospodarzy Robert Podoliński– Styl jest nieważny. Najważniejsze, że zdobyliśmy dziś 3 punkty. Chciałem zadedykować bramkę trenerowi Mariuszowi Liberdzie, któremu w nocy urodziła się córka oraz Mateuszowi Cetnarskiemu. Wygraliśmy dzisiaj bardzo ciężki mecz, z zespołem który był bezpośrednio za nami. Bez fajerwerków, ale trzy punkty zostają w Krakowie i to jest najważniejsze – powiedział opiekun Cracovii. 
źródło: własne
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni