Nadal czekamy na zwycięstwo

Data dodania: 2014-10-27 19:57:55

W meczu zamykającym 13. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Ruch przegrał przed własną publicznością z Koroną Kielce.

W porównaniu do poprzedniego meczu Ruchu z Cracovią, trener Waldemar Fornalik dokonał kilku zmian w składzie. Szkoleniowiec wymienił parę skrzydłowych – Wołodymyra Tanczyka i Marka Zieńczuka zastąpił duet Jakub Kowalski  Jan Chovanec, a na szpicy w miejsce Grzegorza Kuświka biegał Eduards Visnakovs. Zanim piłkarze rozpoczęli walkę o ligowe punkty, na stadionie przy Cichej uczciliśmy minutą ciszy pamięć Dariusza Kmiecika, dziennikarza i reportera, sympatyka Ruchu, oraz jego żony Brygidy i syna Remigiusza, którzy w czwartek zginęli w eksplozji kamienicy w Katowicach.

Jako pierwsi zaatakowali goście. W 3. minucie bliski zaskoczenia Krzysztofa Kamińskiego był Olivier Kapo, ale jego strzał głową instynktownie obronił nasz golkiper. „Niebiescy” odpowiedzieli kilkoma akcjami prawą stroną boiska. W pierwszej fazie meczu to Korona częściej była w posiadaniu piłki, ale nasza defensywa nie dopuszczała przyjezdnych w swoje pole karne. W 20. minucie szczęścia zabrakło Visnakovsowi, który po wrzutce Filipa Starzyńskiego z wolnego w bardzo dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę. Po chwili, po rzucie rożnym, niecelnie z kilku metrów uderzył Martin Konczkowski. W 28. minucie prowadzenie mogła objąć Korona. Naszym obrońcom uciekł Przemysław Trytko i w sytuacji sam na sam próbował lobować wychodzącego Kamińskiego. Na nasze szczęście napastnik przyjezdnych nie trafił w bramkę.  Kilka minut później ponownie szturmował Trytko, a przed utratą bramki uratowała nas interwencja wracającego Piotra Stawarczyka. Najbliżej zdobycia bramki dla „Niebieskich” był w 38. minucie Konczkowski po podaniu Łukasza Surmy z prawej strony. Nasz obrońca uderzył jednak wprost w bramkarza gości. Przed przerwą chorzowianie jeszcze raz zagrozili bramce strzeżonej przez Cerniauskasa, gdy w 44. minucie Surma huknął z dystansu nad poprzeczką. Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Akcjom „Niebieskich” brakowało dynamiki i odpowiedniego tempa.

Na drugą odsłonę chorzowianie wyszli mocno zmotywowani. Między 51. a 54. minutą Ruch trzykrotnie zaatakował bramkę gości. Strzał Chovanca z ostrego kąta i uderzenie Bartłomieja Babiarza z dystansu obronił Cerniauskas, a wolej Visnakovsa przeleciał nad bramką. „Niebiescy” przejęli inicjatywę i zepchnęli Koronę do defensywy. W kolejnych minutach nie udawało się jednak stworzyć klarownych okazji do objęcia prowadzenia. Trener Fornalik próbował rozruszać naszą ofensywę wprowadzając Michała Efira i Grzegorza Kuświka. Niestety to nie chorzowianie trafili do bramki. W 77. minucie po wrzutce Pawła Golańskiego z wolnego, Kamińskiego pokonał stoper Korony Radek Dejmek. Po chwili mogło być już 0:2,ale w dogodnej sytuacji Trytko uderzył minimalnie obok bramki. „Niebiescy” starali się odwrócić jeszcze losy spotkania, jednak mądrze broniąca się Korona nie pozwoliła naszym piłkarzom na stwarzanie groźnych okazji. Ostatecznie Ruchu przegrał z Koroną 0:1 i w ligowej tabeli znalazł się w  strefie spadkowej, zastępując w niej zespół z Kielc.

Zapraszamy do lektury zapisu relacji LIVE.

Ruch Chorzów – Korona Kielce 0:1 (0:0)

0:1 Radek Dejmek, 77 min.

Ruch: Kamiński – Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Babiarz, Surma – Kowalski (81 Zieńczuk), Starzyński (65 Efir), Chovanec – Visnakovs (70 Kuświk); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Prus, Szyndrowski, Gigołajew, Tanczyk.

Korona: Cerniauskas – Golański, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak –Kiełb (90 Sobolewski), Petrow (68 Marković), Jovanović, Pyłypczuk (65 Aankour)– Kapo – Trytko; trener: Ryszard Tarasiewicz.
Rezerwowi: Małecki, Ouattara, Leandro, Chiżniczenko.

Żółte kartki: Surma, Stawarczyk – Petrow, Kapo.
Sędziował: Paweł Gil (Lublin).