Porażka po walce

Data dodania: 2014-11-02 19:54:12

Ruchowi nie udało się przełamać złej passy. „Niebiescy” do końca walczyli o korzystny rezultat, ale ostatecznie przegrali w Warszawie z Legią 1:2. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Grzegorz Kuświk.

Na ten mecz Waldemar Fornalik desygnował niemal identyczną jedenastkę, co na poprzednie ligowe spotkanie z Koroną Kielce. Jedyna zaplanowana zmiana to występ Marka Zieńczuka w miejsce Jakuba Kowalskiego. Niestety szkoleniowiec Ruchu zmuszony był do przeprowadzenia jeszcze jednej roszady. Wobec urazu odniesionego na rozgrzewce przez Marcina Malinowskiego, od pierwszej minuty zagrał Marek Szyndrowski. Jubileuszowe 200. spotkanie w „Niebieskiej” koszulce rozgrywał Łukasz Surma. Pomocnik debiutował w chorzowskim zespole ponad 16 lat temu w meczu z Odrą Wodzisław.

Legia wyszła w mocno rezerwowym składzie. W pierwszym kwadransie groźniejsi byli jednak gospodarze. Już na początku spotkania po wrzutce z rzutu wolnego gola mógł zdobyć Orlando Sa. „Niebiescy” jednak również mieli swoje szanse. W 20. minucie do dośrodkowania Filipa Starzyńskiego doszedł Eduards Visnakovs, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką. Chwilę później powinno być jednak 1:0 dla gospodarzy. W doskonałej sytuacji znalazł się ponownie Orlando Sa, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.  W kolejnej akcji to Ruch był o krok od zdobycia gola. Do płaskiego dośrodkowania z lewej strony doszedł Visnakovs i uderzył precyzyjnie, ale Dusan Kuciak popisał się fantastyczną interwencją i sparował futbolówkę na słupek. Tempo meczu było wysokie i raz po raz widzieliśmy groźne akcje ze strony obu drużyn. Legia delikatnie przeważała, ale goście nie ograniczali się tylko do defensywy i również próbowali zaskakiwać ofensywnymi wypadami. W 37. minucie meczu w polu karnym faulowany przez Marka Szyndrowskiego był Mateusz Szwoch. Sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Orlando Sa i mieliśmy 1:0 dla podopiecznych Henninga Berga. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Oglądaliśmy dobry mecz, z szansami dla obu zespołów. Skuteczniejsi okazali się gospodarze i do szatni schodzili z jednobramkową zaliczką.

Obaj trenerzy nie mogli być zadowoleni ze skuteczności swoich graczy i w przerwie dokonali po jednej zmianie. W Ruchu boisko opuścił Filip Starzyński, a w jego miejsce na placu pojawił się były gracz Legii, Michał Efir. Trener gospodarzy postanowił ściągnąć z  boiska Arkadiusza Piecha, za którego wszedł Marek Saganowski. Po zmianie stron tempo meczu wyraźnie opadło. Obie drużyny dostosowały taktykę do wyniku. Legia starała się grać uważnie z tyłu, zaś chorzowianie próbowali prowadzić grę, ale ciężko było im dojść do jakiejś dobrej sytuacji. W 57. minucie doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Piłką trafiony został Daniel Dziwniel, ale na szczęście uraz okazał się niegroźny i po chwili obrońca gości powrócił na murawę. W 69. minucie Legia zaskoczyła uśpioną defensywę Ruchu po raz drugi. Ładną akcję przeprowadził Marek Saganowski. Po wejściu w pole karne wystawił piłkę Adamowi Ryczkowskiemu, któremu nie pozostało nic innego jak spokojnie wpakować piłkę do pustej bramki. Drugi gol rozluźnił drużynę mistrza Polski, co wykorzystał Ruch. W 77. minucie bramkę kontaktową dla „Niebieskich” zdobył Grzegorz Kuświk, który w sytuacji sam na sam minął Kuciaka i umieścił piłkę w siatce. Chorzowianie poczuli, że nie są skazani na porażkę i mocno zaatakowali gospodarzy, którzy nie mogli przez jakiś czas uporządkować gry. Dobrą zmianę dał Grzegorz Kuświk, który był motorem napędowym ofensywy Ruchu. Mimo walki do ostatnich sekund „Niebieskim” nie udało się odwrócić losów spotkania i do Chorzowa wrócą bez punktów.

Zapraszamy do lektury zapisu naszej relacji LIVE.

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 2:1 (1:0)

1:0 Orlando Sa z karnego, 37 min.
2:0 Adam Ryczkowski, 69 min.
2:1 Grzegorz Kuświk, 77 min.

Legia: Kuciak – Bartczak, Rzeźniczak, Lewczuk, Pinto – Szwoch, Vrdoljak, Kalinkowski (62 Jodłowiec), Ryczkowski (82 Duda) – Piech (46 Saganowski), Sa; trener: Henning Berg.
Rezerwowi: Jałocha, Wieteska, Moneta.

Ruch: Kamiński – Konczkowski, Szyndrowski, Stawarczyk, Dziwniel – Surma, Babiarz – Zieńczuk, Starzyński (46 Efir), Chovanec (72 Gigołajew) – Visnakovs (55 Kuświk); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Prus, Malinowski, Kowalski, Tanczyk.