Cóż za przełamanie! Ruch pobił Jagiellonię!

Data dodania: 2014-11-09 17:27:25

Ten dzień musiał nadejść! „Niebiescy” przełamali serię meczów bez zwycięstwa w fantastyczny sposób! Po dobrym, emocjonującym meczu Ruch pokonał Jagiellonię 5:2!

„Niebiescy” do meczu z Jagiellonią przystępowali osłabieni brakiem Marcina Malinowskiego i Bartłomieja Babiarza. Kapitan Ruchu jest kontuzjowany, z kolei „Babi” pauzował z powodu nadmiaru kartek. Obok Piotra Stawarczyka zagrał więc, podobnie jak w Warszawie, Marek Szyndrowski, a Łukaszowi Surmie w środku pola towarzyszył Filip Starzyński. Tuż za ustawionym na szpicy Grzegorzem Kuświkiem biegał Marek Zieńczuk, a na skrzydłach trener Waldemar Fornalik ustawił Jakuba Kowalskiego i Rołanda Gigołajewa. W ekipie Jagiellonii zabrakło kontuzjowanych Michała Pazdana i Filipa Modelskiego oraz pauzującego za kartki Macieja Gajosa.

Pierwszy groźny strzał oddali przyjezdni. W 7. minucie na bramkę Krzysztofa Kamińskiego niecelnie uderzył jednak Patryk Tuszyński. Kilka minut później naszego golkipera niepokoił Mateusz Piątkowski, ale „Kamyk” poradził sobie z jego uderzeniem. Pierwsze minuty nie były najlepsze w wykonaniu „Niebieskich”. Akcjom brakowało płynności i odpowiedniego tempa. Raziła niedokładność podań. Nasi piłkarze grali niepewnie w obronie, a gapiostwo spowodowało utratę bramki w 18. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zupełnie niepilnowany na 12. metrze Taras Romańczuk silnym strzałem pokonał Kamińskiego. Gra chorzowian nadal się nie kleiła, kiedy sygnał do ataku dał Martin Konczkowski. Prawy obrońca Ruchu w 30. minucie zdecydował się na indywidualną akcję. Po minięciu kilku rywali został przewrócony tuż za linią pola karnego i sędzia Marcin Borski bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Filip Starzyński i na tablicy wyników pojawił się remis 1:1. Strzelony gol dodał naszym piłkarzom pewności siebie, a ich gra z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej. Bliski zdobycia gola był Marek Szydrowski, ale niemal z głowy piłkę „zdjął” mu strzegący bramki przyjezdnych Bartłomiej Drągowski. „Niebiescy” dopięli swego w 41. minucie. Z lewej strony dośrodkował Daniel Dziwniel, a fantastycznym wolejem popisał się Jakub Kowalski i Ruch objął prowadzenie. Chorzowianie nie zwalniali tempa i nadal atakowali. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy tuż przed polem karnym faulowany był Grzegorz Kuświk. Strzał z wolnego Marka Zieńczuka trafił w mur, ale piłka wróciła pod nogi „Zienia”, który podał na lewo do wchodzącego Rołanda Gigołajewa. Rosjanin z pierwszej piłki zagrał wzdłuż bramki, a Grzegorz Kuświk niemal z linii bramkowej wpakował futbolówkę do siatki. „Niebiescy” zeszli więc do szatni prowadząc 3:1!

Tuż po przerwie Ruch mógł podwyższyć prowadzenie, ale najpierw strzał Starzyńskiego został zablokowany, a po chwili w ekwilibrystyczny sposób niecelnie strzelił Kuświk. Nasz napastnik próbował jeszcze w 51. minucie, ale jego uderzenie z dystansu przeleciało nad bramką. W odpowiedzi groźnie z wolnego uderzył Marek Wasiluk, a Krzysztof Kamiński z trudem wybił piłkę na róg. Gra „Niebieskich” mogła się podobać. Częste próby szybkich akcji, wiele strzałów i duże zaangażowanie tworzyły obraz odradzającego się zespołu. W 60. minucie bliski zdobycia bramki po dośrodkowaniu Rołanda Gigołajewa był Łukasz Surma, ale jego „główka” nieznacznie minęła słupek. Ruch naciskał i doczekał się kolejnego gola w 77. minucie. Na prawej stronie Kowalski świetnie pograł z Konczkowskim. Prawy obrońca chorzowian wrzucił piłkę w pole karne, a z bliska do siatki trafił głową wprowadzony w miejsce Marka Zieńczuka Michał Efir. Po chwili napastnik „Niebieskich” popisał się fantastycznym prostopadłym podaniem do Grzegorza Kuświka i stadion przy Cichej po raz piąty dziś eksplodował z radości. Nie minęły dwie kolejne minuty, a oglądaliśmy następne trafienie. Tym razem bramkę zdobyli goście, a Kamińskiego pokonał Patryk Tuszyński. Wynik 5:2 nie uległ już zmianie i „Niebiescy” odnieśli długo wyczekiwane zwycięstwo. Szkoda tylko, że teraz nastapi przerwa w rozgrywkach na mecze reprezentacji. Ruch rozegrał dziś świetny mecz i z dużym optymizmem możemy wyczekiwać czterech kolejnych spotkań, które pozostały do rozegrania w tym roku. Brawo „Niebiescy”!

Zapraszamy do lektury zapisu naszej relacji LIVE!

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 5:2 (3:1)

0:1 Taras Romańczuk, 18 min.
1:1 Filip Starzyński z karnego, 31 min.
2:1 Jakub Kowalski, 41 min.
3:1 Grzegorz Kuświk, 45+2 min.
4:1 Michał Efir, 77 min.
5:1 Grzegorz Kuświk, 79 min.
5:2 Patryk Tuszyński, 81 min.

Ruch: Kamiński – Konczkowski, Szyndrowski, Stawarczyk, Dziwniel – Surma, Starzyński – Kowalski, Zieńczuk (70 Efir), Gigołajew (87 Chovanec) – Kuświk (90 Lipski); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Prus, Helik, Tanczyk, Visnakovs.

Jagiellonia: Drągowski – Waszkiewicz (58 Pawłowski), Baran, Madera, Wasiluk – Grzyb, Romańczuk – Frankowski (82 Tymiński), Tuszyński, Dzalamidze (65 Mystkowski) – Piątkowski; trener: Michał Probierz.