Przegrywamy na stadionie Legii Warszawa

Data dodania: 2012-12-02 18:53:00

Ruch Chorzów nie zdołał urwać punktów w meczu z najlepszą drużyną rundy jesiennej.

Kontuzje sprawiły, że Jacek Zieliński znów był zmuszony, by eksperymentować z ustawieniem pierwszej jedenastki. W efekcie szkoleniowiec Ruchu Chorzów wystawił na środku obrony zawodnika, który dotąd grał w pomocy. Mindaugas Panka w defensywie wcześniej wystąpił w barwach Widzewa Łódź.

Najgroźniejszym ogniwem Legii Warszawa był dzisiaj Jakub Kosecki. Piłkarz ten pierwszą okazję miał w 4. minucie spotkania. Został zatrzymany przez Michala Peskovicia. Słowacki bramkarz Ruchu jeszcze w kilku innych sytuacji w znakomitym stylu powstrzymał zawodników Legii.

Szczęście opuściło zawodników z Chorzowa w 29. minucie, kiedy Piotr Stawarczyk nie zdołał skutecznie wybić piłki i ta w efekcie trafiła pod nogi Koseckiego, który w sprytny sposób dał prowadzenie drużynie gospodarzy.

Kilka minut później Ruch wyprowadził ładny atak. Maciej Jankowski uruchomił Arkadiusza Piecha, który znalazłby się w idealnej sytuacji, gdyby sędziowie nie dopatrzyli się pozycji spalonej. Powtórki telewizyjne wskazały, że napastnik chorzowian był w momencie podania w linii z obrońcami Legii.

Początek drugiej połowy to wyraźna przewaga lidera T-mobile ekstraklasy. Dobrze spisywał się Michal Pesković. W 63. minucie sędzia Tomasz Musiał postanowił usunąć z boiska dwóch zawodników. Żeljko Djokić oraz Inaki Astiz mieli już na swoim koncie żółte kartki, kiedy przekroczyli przepisy po raz kolejny i niemal w tym samym momencie zostali odesłani do szatni.

Na boisku zrobiło się więcej miejsca. Lepiej ten fakt wykorzystała Legia. Kosecki najpierw podwyższył na 2-0, a wynik ustalił Danijel Ljuboja. Najlepszą okazję, by zdobyć gola honorowego miał Marcin Kikut. Jego strzał obronił Dusan Kuciak.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3-0 (1-0)
1-0 - Kosecki, 29 min
2-0 - Kosecki, 63 min
3-0 - Ljuboja, 74 min

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak (82. Kiełbowicz) - Łukasik, Gol (68. Choto), Furman, Radović, Kosecki - Ljuboja (76. Kucharczyk). Trener Jan Urban.

Ruch: Pesković - Djokić, Panka, Stawarczyk, Szyndrowski - Kikut, Malinowski, Starzyński, Jankowski (81. Włodyka) - Piech, Niedzielan (59. Kuświk). Trener Jacek Zieliński.

Żółte kartki: Astiz - Djokić, Malinowski, Panka, Starzyński, Szyndrowski.
Czerwone kartki: Astiz (63. za drugą żółtą) - Djokić (62. za drugą żółtą).