Ruch wygrał z Opavą!

Data dodania: 2015-01-14 15:27:23

Podopieczni trenera Fornalika pokonali czeską Opavę 2:1. Mecz został rozegrany w Kamieniu.

Źle rozpoczęło się spotkanie dla „Niebieskich”. Mateusz Prus już w drugiej minucie musiał wyciągać piłkę z siatki. Po rzucie rożnym w polu karnym Ruchu bardzo dobrze odnalazł się jeden z zawodników Opavy i głową skierował piłkę do siatki. Od tego momentu podopieczni trenera Fornalika ostro ruszyli do ataku. Już w 3. minucie wyrównać mógł Marek Zieńczuk, który wbiegł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam uderzył prosto w bramkarza. Chwilę później idealną sytuację miał Kuświk, który stanął oko w oko z golkiperem gości. Napastnik Ruchu chciał lobować, ale za mocno uderzył i piłka minęła słupek. Dobre okazje do zdobycia mieli jeszcze Szewczyk czy Surma. W 16. minucie idealną piłkę dostał Visnakovs i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Kilka minut później to „Wiśnia” mógł zapisać asystę, niestety Zieńczuk uderzył nad bramką rywali. W 40. minucie bardzo dobrze wypuścił Kuświka Zieńczuk. Napastnik Ruchu przełożył sobie rywala i lewą nogą pokonał bramkarza gości, podwyższając na 2:1.

Trener Fornalik na drugą połowę desygnował całkiem inną jedenastkę. Już w 52. minucie Starzyński mógł podwyższyć wynik, po podaniu Mularczyka uderzając w słupek. „Niebiescy” cały czas przeważali. Chwilę później Starzyński znowu spróbował swoich sił. Tym razem piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 71. minucie bardzo dobrze dośrodkował Michał Efir, jego piłkę próbował wykorzystać Mularczyk, ale bramkarz bardzo czujnie wyłapał futbolówkę. Kolejną dobrą okazję „Mular” miał w 80. minucie, tym razem piłka minęła minimalnie słupek. Podopieczni trenera Fornalika przeważali przez całe spotkanie i stworzyli sobie wiele stu procentowych sytuacji. Jest to drugie zwycięstwo „Niebieskich” w okresie przygotowawczym.

Ruch Chorzów - SFC Opava 2:1 (2:1)
?, 2 min.
Eduards Visnakovs, 16 min.
Grzegorz Kuświk, 40 min.

SKŁADY:

Ruch:
I połowa: Prus – Konczkowski, Malinowski, Helik, Gigołajew – Szewczyk, Surma (21 Babiarz), Trojak, Zieńczuk – Visnakovs, Kuświk; trener: Waldemar Fornalik.

II połowa: Lech – Szyndrowski, Helik, Stawarczyk, Dziwniel – Rzuchowski (75 Urbańczyk), Liptak – Kowalski, Starzyński, Mularczyk – Efir.

Rezerwowi: Włodyka.

źródło: własne