Zwycięstwo na zakończenie zgrupowania

Data dodania: 2015-01-17 10:27:01

Na zakończenie zgrupowania w Kamieniu piłkarze Ruchu pokonali w sparingu lidera II ligi Energetyka ROW Rybnik 2:0 po dwóch golach Grzegorza Kuświka.

Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu formę „Niebieskich” sprawdził lider II ligi Energetyk ROW Rybnik. Mecz zaczął się świetnie dla podopiecznych Waldemara Fornalika, bo już w 5. minucie wynik otworzył Grzegorz Kuświk. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Filip Starzyński, głową na długi słupek zgrał Michał Helik, a tam czekał już „Kuśwa”, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować futbolówkę do pustej bramki. „Niebiescy” starali się utrzymywać inicjatywę i spokojnie budować ataki pozycyjne, zaskakując co jakiś czas obrońców rywali długimi piłkami na skrzydło. Piłkarze z Rybnika pierwszą groźniejszą kontrę wyprowadzili w 12. minucie. Po składnej akcji Dudziński wyłożył piłkę na szesnasty metr Płonce, ale jego strzał bez problemu wyłapał Matus Putnocky. W dalszym ciągu obraz gry się nie zmieniał i przy piłce dłużej utrzymywali się chorzowianie. Piłkarze ROW-u starali się grać wysokim pressingiem, ale „Niebiescy” bez problemu sobie z tym radzili, płynnie wyprowadzając piłkę i tworząc tym samym przewagę w ataku. W 25. minucie, po jednej z takich sytuacji podwyższyli prowadzenie na 2:0. Piłkę do środka pola wyprowadził Rafał Grodzicki, świetne prostopadłe podanie od Mateusza Kwiatkowskiego otrzymał Kuświk i w sytuacji sam na sam ze spokojem umieścił piłkę w siatce, zdobywając swojego drugą bramkę w tym spotkaniu. Na uwagę zasługiwała organizacja gry podopiecznych Waldemara Fornalika w ataku. Dużo spokoju wprowadzał Grodzicki, od którego rozpoczynało się większość akcji ofensywnych. Aktywny był Starzyński. W środku pola dobrą robotę wykonywali Bartłomiej Babiarz i Maciej Urbańczyk. Do końca pierwszej części chorzowianie utrzymali dwubramkowe prowadzenie, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Na drugą połowę szkoleniowiec Ruchu desygnował zupełnie nową „jedenastkę”. Kilka zmian przeprowadził również szkoleniowiec ROW-u. Zaczęło się podobnie jak w pierwszych 45 minutach, bo od ataku Ruchu. Po podaniu Eduardsa Visnakovsa przed szansą stanął Michał Efir, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Potem tempo meczu spadło i w grę wkradło się trochę chaosu. W 58. minucie bliski kontaktowego trafienia był Jan Janik, ale po jego główce piłka poszybowała nad poprzeczką. 6 minut później znów zrobiło się gorąco pod bramką Wojciecha Skaby, ale świetnie interweniował Piotr Stawarczyk, ratując zespół przed utratą gola. W dalszej części gra się uspokoiła. Gracze ROW-u byli lepiej zorganizowani w defensywie i ciężej było się przebić przez ich szyki obronne. Groźniej zrobiło się dopiero 84. minucie. W polu karnym znalazł się Michał Rzuchowski, ładnym zwodem uwolnił się spod opieki obrońcy i z ostrego kąta uderzył minimalnie nad bramką. Więcej emocji nie było i mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Ruchu.

Dla „Niebieskich” było to trzecie zwycięstwo w trzecim zimowym sparingu. Możemy być zadowoleni nie tylko z korzystnego wyniku, ale także z gry chorzowian, zwłaszcza w pierwszej połowie. W poczynaniach „Niebieskich” widoczny był duży spokój i dobra organizacja.

Zgrupowanie w Kamieniu dobiegło końca. Czternastokrotni mistrzowie Polski w dobrych humorach wracają do Chorzowa. Piłkarze trenera Fornalika przez tydzień będą trenować na własnych obiektach zanim wyjadą na drugie zgrupowanie, tym razem do tureckiego Side.

Energetyk ROW Rybnik – Ruch Chorzów 0:2 (0:2)

0:1 Grzegorz Kuświk, 5 min.
0:2 Grzegorz Kuświk, 25 min.

ROW: Loska – Krotofil (46 Borovicanin), Bedronka (62 Grabiec), Jary (46 Janik), Gojny (46 Popiela) – Dudziński (33 Zapotoczny, 84 Orzeł), Staniczek (62 Spratek), Płonka (46 Gilewicz), Muszalik (46 Siwek), Sobczak (46 Mandrysz, 88 ?) – Musiolik (46 Dudziński); trener: Marcin Prasoł.
Rezerwowy: Rybicki.

Ruch: Putnocky (46 Skaba) – Konczkowski (46 Kuś), Grodzicki (46 Malinowski), Helik (Stawarczyk), Szyndrowski (46 Gigołajew) – Urbańczyk (46 Surma), Babiarz (46 Trojak, 65 Rzuchowski) – Kowalski (46 Mazek, 75 Mularczyk), Starzyński (46 Efir), Kwiatkowski (46 Zieńczuk) – Kuświk (46 Visnakovs); trener: Waldemar Fornalik.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).

Zapraszamy do lektury naszej relacji LIVE.

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus