Każdy musiał dać z siebie maksimum!

Data dodania: 2015-01-17 13:21:09

Ruch pokonał ROW Rybnik 2:0 w sparingu kończącym zgrupowanie w Kamieniu. Po meczu trener Fornalik był zadowolony ze swoich podopiecznych, podkreślając jednak, że gra nie wyglądała jeszcze perfekcyjnie.

– Wygraliśmy 2:0, natomiast widzieliśmy, że były fragmenty, gdzie grało nam się ciężko. Wiem, co robiliśmy na tym zgrupowaniu i zdaję sobie sprawę, że momentami nie było łatwo grać. Zakładaliśmy, że każdy musi dać z siebie maksimum – stwierdził szkoleniowiec „Niebieskich”.

Trener zauważył również, że gra wyglądała lepiej w pierwszej połowie dzisiejszego sparingu. – Nie chodzi tu tylko o bramki, ale o grę, realizowanie pewnych założeń, o których mówiliśmy sobie przed meczem. W drugiej odsłonie nie wyglądało to już tak dobrze, ale wynik na szczęście pozostał korzystny – podkreślał Waldemar Fornalik, który krótko mówił również o Kamilu Mazku, który dziś po raz pierwszy wystąpił w „Niebieskiej” koszulce. – Grał dziś krótko, ale takie było założenie. Doskonale wiedział, że zagra 25, góra 30 minut. Chcieliśmy dać mu szansę zaistnienia w tym układzie personalnym z drużyną do której dołączył dopiero wczoraj – skomentował jego występ trener chorzowian.

Notował: Waldemar Kaim
źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus