Czwarty sparing – czwarte zwycięstwo!

Data dodania: 2015-01-21 12:11:19

W ostatnim sparingu przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji drużyna Ruchu pokonała drugoligowy Rozwój Katowice 2:1 po bramkach Mateusza Kwiatkowskiego i Marka Zieńczuka.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Obie drużyny zaczęły chaotycznie i żadna nie mogła przejąć wyraźnej inicjatywy. Podopieczni Dietmara Brehmera starali się wychodzić wysoko pressingiem, uniemożliwiając „Niebieskim” swobodne rozgrywanie ataków pozycyjnych. W 9. minucie taka taktyka mogła dać prowadzenie drużynie z Katowic. Ładną indywidualną akcją popisał się Tomasz Wróbel, ale w ostatniej chwili sytuację uratowali obrońcy Ruchu. Chwilę później znów było groźnie pod bramką Wojciecha Skaby. Po ciekawej kontrze, z prawej strony uderzał Żak, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Po tej akcji do głosu doszli chorzowianie, którym brakowało dokładnego ostatniego podania do stworzenia sobie dogodnej okazji. Bardzo niebezpiecznie zrobiło się pod bramką dobrze znanego w Chorzowie Bartosza Solińskiego w 20. minucie. W polu karnym przytomnie zachował się Martin Konczkowski, odwrócił się z piłką i uderzył wzdłuż bramki, ale po olbrzymim zamieszaniu obrońcy Rozwoju wyjaśnili sytuację, wybijając futbolówkę. 6 minut później doskonałą sytuację zmarnowali najpierw Filip Starzyński, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem, a potem Eduards Visnakovs. Dobitka napastnika Ruchu zatrzymała się na obrońcy. Po kolejnej akcji powinno być 1:0 dla „Niebieskich”. Z prawej strony dośrodkowywał Mateusz Kwiatkowski, a do „główki” doszedł Łukasz Surma, ale uderzył obok bramki. Podopieczni Waldemara Fornalika dopięli swego w 29. minucie. Lewą stroną urwał się Visnakovs, przytomnie odegrał do Kwiatkowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki. To nie spowolniło chorzowian, którzy wciąż atakowali i chcieli zdobywać kolejne gole. Po nieco niemrawym początku ich gra zrobiła się płynniejsza i mogła podobać się zgromadzonym kibicom. Jednak moment nieuwagi w obronie Ruchu wystarczył piłkarzom z Katowic na zdobycie wyrównującej bramki. Po prostopadłym podaniu, w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Gielza i pewnym uderzeniem w długi róg pokonał Skabę. „Niebiescy nie czekali długo z odpowiedzią i kilka minut później po ładnej akcji Kwiatkowskiego i Visnakovsa, Łotysz zaliczył drugą asystę, a piłkę do siatki skierował Marek Zieńczuk. Do przerwy Ruch prowadził 2:1, ale wynik mógł być dużo wyższy, gdyby chorzowianie byli skuteczniejsi.

Druga połowa to, tradycyjnie już podczas tego okresu przygotowawczego, całkowicie nowa „11” desygnowana przez Waldemara Fornalika. Kilku zmian dokonał również szkoleniowiec Rozwoju. Na  lewej stronie w Ruchu współpracowali testowani Paweł Oleksy oraz Kamil Mazek. Pierwszą groźną akcję w drugiej części zobaczyliśmy w 59. minucie. Z lewej strony wrzucił Bartłomiej Babiarz i w świetnej sytuacji znalazł się Michał Efir, ale piłka odskoczyła mu przy przyjęciu i bramkarz zdążył z interwencją. „Niebiescy przeważali, ale nie potrafili wykończyć ataków, zaś rywale przyczajeni czekali na okazje do kontrataków. Na kolejną groźną sytuację musieliśmy czekać aż do 73. minuty. Sam na sam z golkiperem Rozwoju znalazł się Konrad Mularczyk, jednak Soliński wyszedł obronną ręką z tego pojedynku. Dwie minuty później w jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Babiarz, ale po raz kolejny bramkarz Rozwoju zachował zimną krew i nie dał się pokonać. W 80. minucie ładną kontrę wyprowadził testowany Kamil Mazek, podał do ustawionego na lewej stronie Mularczyka, który uderzył po długim rogu, jednak zbyt lekko by zaskoczyć bardzo dobrze dysponowanego Solińskiego. Pięć minut później to Kamil Lech uratował swój zespół przed stratą gola, ofiarnie interweniując. Do końca nic się już nie zmieniło i Ruch zasłużenie zwyciężył Rozwój 2:1.

TUTAJ znajdziecie zapis naszej relacji LIVE.

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 2:1 (2:1)

1:0 Mateusz Kwiatkowski, 29 min.
1:1 Sebastian Gielza, 34 min.
2:1 Marek Zieńczuk, 38 min.

Ruch: Skaba (46 Lech) – Konczkowski (46 Kuś), Helik (46 Szyndrowski), Malinowski (46 Stawarczyk), Gigołajew (46 Oleksy) – Kwiatkowski (46 Kowalski), Surma (46 Urbańczyk), Starzyński (46 Babiarz), Zieńczuk (46 Mazek) – Kuświk (46 Trojak, 68 Mularczyk), Visnakovs (46 Efir); trener: Waldemar Fornalik.

Rozwój (skład wyjściowy): Soliński – Kapias, Króliczek, Gałecki, Szkatuła – Bella, Gacki – Żak, Wróbel, Mazurek – Gielza; trener: Dietmar Brehmer.
Rezerwowi: Hermann, Świerczyński, Pająk, Winiarczyk, Barwiński, Długosz, Wawrzyniak, Nowotnik.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).