Aktualności

Widać trudy przygotowań

Data dodania: 2015-01-21 14:37:20

Zadowolony po czwartym wygranym sparingu był trener „Niebieskich” Waldemar Fornalik. Szkoleniowiec przyznał jednak, że jeszcze dużo aspektów gry wymaga poprawy.

– Były fazy gry, które mogły się podobać. Po kilku składnych akcjach stworzyliśmy groźne sytuacje, ale było też sporo złych zachowań. Kończymy 3-tygodniowy etap pracy w kraju. Trudno się spodziewać, aby już dzisiaj zawodnicy byli w takiej formie, jaką powinni prezentować w Ekstraklasie. Widać po nich trudy okresu treningowego. Muszą jednak zmierzyć się z tym, że na boisku trzeba rozwiązywać pewne sytuacje i tworzyć okazje do zdobycia bramek pomimo zmęczenia – stwierdził po spotkaniu trener chorzowian.

Waldemar Fornalik przyznał, że jak na razie nie może narzekać na złe warunki w okresie przygotowawczym. – Najbardziej obawiałem się problemów pogodowych, które często komplikują sytuację. Na szczęście, odpukać, nie przypominam sobie zimowego okresu przygotowawczego, w którym pogoda tak by nam dopisywała, mieliśmy bardzo dobre warunki, więc poza drobnymi urazami, nie było żadnych zakłóceń – stwierdził szkoleniowiec „Niebieskich”.
 
Przed Ruchem zgrupowanie w Turcji, gdzie piłkarze będą skupiać się na dopracowywaniu taktyki. Kadra na wyjazd do Side jest już niemal w całości wyklarowana. Trener Fornalik ma nadzieję, że po powrocie w składzie nie będzie już zmian. – Myślimy o tym, aby szlifować pewne rozwiązania taktyczne i z tym nastawieniem jedziemy do Turcji, gdzie rozegramy kilka spotkań towarzyskich. Tam też będzie się tworzył ostateczny kształt pierwszej jedenastki. Chciałbym, żeby po zgrupowaniu kadra była już zamknięta. Co do składu, który wyjedzie do Turcji, pozostaje tylko kwestia jednego bramkarza, ale najpóźniej jutro zapadnie decyzja, kto ostatecznie znajdzie się w zespole – poinformował Waldemar Fornalik.
 
Trener Ruchu ocenił również występ testowanych zawodników – Kamila Mazka i Pawła Oleksego. – Wiedząc, że straciliśmy Daniela Dziwniela, nie lekceważymy żadnych możliwości. Paweł jest piłkarzem lewonożnym, grał w Ekstraklasie i chcieliśmy zobaczyć jak się prezentuje. Widać gołym okiem, że nie trenował, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Co do Kamila Mazka, to jest to zawodnik, który rokuje dobrze na przyszłość, ma swoje atuty i myślę że wszystko jest na dobrej drodze, żeby do nas dołączył – zakończył Waldemar Fornalik.
 
Notował: Waldemar Kaim
źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni