Aktualności

To był bardzo pożyteczny mecz

Data dodania: 2015-01-26 17:28:38

„Niebiescy” zremisowali dziś ze szwajcarskim FC Winterthur 1:1, choć były okazje ku temu, by przechylić szalę na swoją korzyść. Jednak po meczu trener Waldemar Fornalik podkreślał, że najważniejszy jest brak kontuzji w zespole.

Dla Ruchu był to pierwszy sparing na zgrupowaniu w Side. Z kolei dla naszego dzisiejszego rywala był to ostatni mecz kontrolny i generalny sprawdzian przed wznowieniem swoich rozgrywek ligowych. – Był to bardzo pożyteczny sparing. Mówiłem zawodnikom na odprawie, że te pierwsze mecze w Turcji nie są łatwe, z różnych względów. Przede wszystkim trafia się na zespoły, które często są tu dłużej od nas i widać to było dzisiaj – przyznał trener „Niebieskich” Waldemar Fornalik. Zdaniem szkoleniowca chorzowian nasz dzisiejszy rywal był bardzo wymagający. – Przeciwnik nie był słaby, był wymagający jak na naszą dzisiejszą dyspozycję. Szwajcarzy dobrze operowali piłką, byli pewni w swoich zagraniach, dobrze zorganizowani. Fizycznie też bardzo dobrze wyglądali. Rywale nie cofali nóg, ale nie byli też brutalni. To była twarda, męska gra – stwierdził trener Ruchu.

Dla „Niebieskich” był to pierwszy mecz w tym roku na naturalnej nawierzchni. Zwykle potrzeba kilku dni, by się „przestawić” na nowe warunki. Dlatego też gra Ruchu z czasem była coraz lepsza. – Wczoraj było jeszcze inne boisko, dlatego my dopiero dopasowujemy naszą grę do warunków jakie panują. Początek był trudny i trzeba przeżyć takie sytuacje. Najważniejsze w takich momentach to nie stracić bramki. Nam się to udało w pierwszej połowie, a w konsekwencji zdobyliśmy bramkę. Była szansa na drugą i były kolejne na podwyższenie wyniku. Nie jest to jednak w tym momencie najistotniejsze. Najważniejsze, że zawodnicy nie mają kontuzji – podkreślił Waldemar Fornalik.

Tomasz Ferens 

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni