Aktualności

„Przegraliśmy po dobrym meczu”

Data dodania: 2015-02-04 17:16:58

– Może z zawodników po tej przegranej zejdzie presja, która oznaczała, że muszą wygrywać mecz za meczem. Tak być nie może – mówił po meczu z Worskłą Połtawa trener Ruchu Waldemar Fornalik. Dla „Niebieskich” była to pierwsza porażka w tym roku.

– W końcu. Można tak powiedzieć z przekąsem, ale nie robiłem z tego wielkiego problemu – przyznał Waldemar Fornalik. Szkoleniowiec Ruchu był zadowolony z gry przeciwko silnemu rywalowi, jednocześnie zaznaczając, że mecz nie musiał zakończyć się porażką „Niebieskich”. – Przegraliśmy, ale po dobrym meczu z najlepszym – podczas tego zgrupowania – rywalem. Pomimo, że przeciwnik długimi minutami prowadził grę, to jednak mieliśmy swoje, kolejne okazje i wcale nie musieliśmy tego meczu przegrać. Mieliśmy sytuacje, które określiłbym mianem stuprocentowych – mówił Waldemar Fornalik.

Jak się okazuje dzisiejsza porażka może mieć także swoje plusy. – Może z zawodników po tej przegranej zejdzie presja, która oznaczała, że muszą wygrywać mecz za meczem. Tak być nie może. Jestem zadowolony z tego sparingu, bo widziałem już wiele spotkań kończących obozy. Bywały mecze zdecydowanie gorsze – stwierdził Waldemar Fornalik.

Spotkanie z Worskłą było ostatnim sprawdzianem przed inauguracją wiosennych rozgrywek ligowych. Czy w takim składzie, w jakim wystąpili dzisiaj „Niebiescy”, rozpoczną także spotkanie z Piastem Gliwice? – Ten mecz to była próba generalna, a te mają to do siebie, że grają najlepsi. Ale nie zawsze tak jest. Czasami wydaje się, że dobrało się podstawową jedenastkę, a potem jednak trenerzy decydują się na zmiany. Być może z nami będzie tak samo. Może odpowiedź na pytanie otrzymamy po jednym, dwóch meczach w lidze? Zmiany wciąż są możliwe – zaznaczył trener „Niebieskich”.

 

Tomasz Ferens
źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni