Aktualności

Niebieski Mikołaj odwiedził małych pacjentów

Data dodania: 2012-12-06 17:56:00

Jak co roku, zawodnicy Ruchu wcielili się w rolę pomocników Świętego Mikołaja i odwiedzili małych pacjentów chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii.

 Upominki chorym maluchom wręczali Maciej Sadlok, Paweł Lisowski i Kamil Włodyka i były kapitan „Niebieskich” Wojciech Grzyb, a pomagał im dzielnie Adlerek oraz cheerleaderki Ruchu z zespołu Graffiti, które  z okazji 6 grudnia także przywdziały mikołajkowe barwy.

 
- Cieszymy się bardzo, że w ten sposób możemy sprawić radość dzieciakom, dla których pobyt w szpitalu to z pewnością bardzo przykre przeżycie. Mamy nadzieję, że wizyta wesołego „Niebieskiego” orszaku choć na chwilę poprawiła im nastrój – mówił Maciej Sadlok
 
- Dla dzieci, które interesują się piłką taka niespodziewana wizyta zawodników, w dodatku wręczających gadżety klubowe to z pewnością miła niespodzianka. Mam nadzieję, że szybko wrócą do zdrowia i już w czasie wiosennej rundy będę kibicować nam na stadionie przy Cichej – dodał Paweł Lisowski.
 
W ekipie „Niebieskiego” Mikołaja nie mogło zabraknąć kibiców Ruchu, którzy od wielu lat wspierają podarunkową akcję i pomagają nam w obdarowywaniu małych pacjentów.
 
-  To było bardzo pozytywne zaskoczenie, kiedy w naszym pokoju nagle pojawił się Mikołaj,  zawodnicy Ruchu, maskotka, Śnieżynki i wręczyli dzieciom prezenty. Robimy co możemy, aby maluchy zapomniały, że są w szpitalu. Dzisiejsza miła wizyta z pewnością pomogła nam wywołać uśmiech na twarzy dzieciaków – powiedziała nam mama jednego z pacjentów szpitala pediatrycznego.
 
Postanowiliśmy, że nie poprzestaniemy na wizycie w Centrum Pediatrii i Onkologii i sprawimy mikołajkową niespodziankę również mieszkańcom Chorzowa, których spotkamy przy ulicy Wolności. Specjalnie dla naszych chorzowskich fanów przygotowaliśmy podarunkowy happening. Wszystkim napotkanym osobom, bez względu na to czy miały 5 czy 105 lat wręczaliśmy słodycze i najnowszy numer biuletynu  „Niebieska eRka” zapraszając jednocześnie na spotkanie z Jagiellonią. Zatrzymywaliśmy nawet tramwaje, by obdarować zaskoczonych pasażerów i namówić ich do wizyty na stadionie Ruchu i dopingowania podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego. Z tego zadania znakomicie wywiązali się nasi piłkarze: Maciej Sadlok, Kamil Włodyka, Paweł Lisowski i były kapitan „Niebieskich” Wojciech Grzyb.
 
Za pomoc w organizacji dzisiejszej akcji i ufundowanie upominków dla dzieci pragniemy serdecznie podziękować:
 
Księgarni „Słowo” z Chorzowa
 
 
 
Oraz firmom:
 
Maspex Wadowice
 
 
 
Kazmet Skup Złomu
 
 
 
100 % Silesian Gym
 
 
 
P.H.U. Halmar Zygmunt Biedacha
 
A także
Stowarzyszeniu Szkoła Przyszłości
 
ZSTiO nr 3 w Chorzowie
 
Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach
 
 
źródło: Ruch Chorzów
Czerwiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni