Aktualności

„Kuśwa”: To był klucz!

Data dodania: 2015-02-14 18:35:21

Grzegorz Kuświk zaczął wiosnę w najlepszy możliwy sposób, czyli od gola i zwycięstwa. Napastnik „Niebieskich” przyznał, że wygrana w pierwszym meczu po przerwie była bardzo ważna dla drużyny.

– Nasze miejsce w tabeli jest, jakie jest, dlatego towarzyszyła nam duża presja. Potrzebujemy punktów i bardzo chcieliśmy dobrze zacząć. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, choć tych bramek mogło być więcej. Za tydzień kolejny ważny mecz w Poznaniu i znów musimy szukać punktów – zaznaczył Grzegorz Kuświk.

Chorzowianie z impetem zaczęli spotkanie, zabrakło im jednak skuteczności, którą odzyskali na szczęście po przerwie. – Pierwsza połowa dobrze się dla nas zaczęła, szkoda że nie udało nam się strzelić bramki w pierwszych 20. minutach. Niestety później nasza gra wyglądała średnio, nie udało nam się jej uspokoić. Pierwszemu spotkaniu po przerwie zawsze towarzyszą dodatkowe emocje, stąd chyba ten chwilowy chaos w grze – przyznał „Kuśwa”.
 
Na drugą część podopieczni Waldemara Fornalika wyszli wyjątkowo zmotywowani. – Trener nas w przerwie uczulał, żebyśmy bardziej w siebie uwierzyli, pozytywniej podeszli i udało się. To był chyba klucz. Zaczęliśmy fajniej wymieniać piłkę, każdy poczuł się pewniej, później strzeliliśmy dwa gole i wyglądało to tak jak powinno – stwierdził najlepszy snajper chorzowian.
 
Popularny „Kuśwa” bramką potwierdził, że jest w bardzo dobrej formie. Nie tylko skutecznością, ale też pomocą w rozegraniu piłki napastnik Ruchu imponował dziś kibicom. – Potrzebna mi była ta bramka na samym początku i cieszę się z niej. Przede wszystkim potrzebujemy jednak punktów, wiadomo że liczy się dobro drużyny. Staram się cofać do rozegrania i zmieniać pozycjami z Filipem Starzyńskim. Dobrze nam się układa współpraca. Myślę że będziemy się zgrywać i w kolejnych meczach będzie co raz lepiej – powiedział Grzegorz Kuświk. 
 
Waldemar Kaim
źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni