Aktualności

Waldemar Fornalik: Zbyt łatwo traciliśmy bramki

Data dodania: 2015-02-22 17:54:23

– Szkoda, że cały mecz nie przebiegał tak, jak w drugiej połowie. Wtedy byłaby szansa na korzystny wynik – mówił po meczu z Lechem rozczarowany trener Waldemar Fornalik.

– Nie będę oceniał spotkania, jako widowiska. Skupię się na ocenie gry mojego zespołu – mówił na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Ruchu. – Widzieliśmy dzisiaj dwie zupełnie różna połowy w naszym wykonaniu. Pierwsza na pewno nam nie wyszła. Mecz w tej części był pod kontrolą Lecha. Próbowaliśmy przeprowadzać akcje, ale niewiele z tego wynikało. Zbyt łatwo traciliśmy bramki. Nie potrafiliśmy się obronić przed wrzutkami. W drugiej nasza gra wyglądała lepiej. Stwarzaliśmy sytuacje, zdobyliśmy bramkę kontaktową, ale czegoś zabrakło, aby uzyskać korzystny wynik. Szkoda, że cały mecz nie przebiegał tak, jak w drugiej połowie. Wtedy byłaby szansa na korzystny wynik – żałował Waldemar Fornalik.

Na pewno w lepszym humorze był trener Lecha. Maciej Skorża. Opiekun poznaniaków przyznał, że Ruch sprawił jego podopiecznym sporo problemów i do końca „Kolejorz” drżał o wynik. – Dzisiejszy mecz to takie typowe spotkanie, gdzie grasz dobrze, strzelasz gola, prowadzisz 2:0, masz okazje na trzecie trafienie i zamknięcie meczu i nagle wszystko się odwraca i do końca musieliśmy walczyć o zwycięstwo. Niestety w poprzedniej rundzie często zdarzało nam się w takich sytuacjach tracić tę decydująca bramkę. Dziś się tego ustrzegliśmy. Nie spodziewałem się że stracimy  w drugiej połowie kontrolę nad meczem. Pierwsza przebiegała tak jak zakładaliśmy. Po przerwie to Ruch miał przewagę w  środku pola. Ciekawie wyglądała gra Łukasza Surmy, Filipa Starzyńskiego i Bartłomieja Babiarza. Mieliśmy z nimi sporo problemów. Odbierali sporo piłek. Dlatego wprowadziłem Tamasa Kadara. Liczyliśmy, że zamkniemy tę środkową strefę, ale straciliśmy piłkę, poszła kontra i straciliśmy gola, przez co musieliśmy drżeć do końca o wynik – stwierdził Maciej Skorża

Tomasz Ferens

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni