Aktualności

Było widać złość w drużynie

Data dodania: 2015-02-27 20:39:44

– Potwierdziło się, że Lechia dobrze prezentuje się w defensywie. Mimo to stwarzaliśmy okazje, w których mogliśmy się pokusić o strzelenie bramki – mówił po remisie z Lechią Waldemar Fornalik.

– To był trudny mecz dla nas. Było w nim dużo twardej, męskiej gry – stwierdził na konferencji prasowej trener Ruchu. – Potwierdziło się, że Lechia dobrze prezentuje się w defensywie. Mimo to stwarzaliśmy okazje, w których mogliśmy się pokusić o strzelenie bramki. Tak ja to oceniam z perspektywy ławki. Jeden błąd w pierwszej połowie spowodował, że doszło do sytuacji, w której sędzia podyktował rzut karny. Nie chcę tego komentować, ale różne są opinie na ten temat – mówił Waldemar Fornalik, który docenił zachowanie postawę swojego zespołu tuż po przerwie. – Potrafiliśmy odrobić stratę. Było widać złość w drużynie w przerwie. Byliśmy w trudnej sytuacji przed drugą połową, a mimo dążyliśmy do wyrównania. I stało się faktem. Lechia po przerwie też postawiła trudne warunki i losy tego meczu ważyły się. Zarówno goście, jak i my mogliśmy zdobyć te bramki. Była sytuacja Gigołajewa, kilka rzutów rożnych czy wolnych.  Po drugiej stronie Lechia też zagrażała. Trzeba przyjąć ten punkt, może nie tyle z zadowoleniem, ale tak to wynikało z boiska. Spotkaliśmy się z trudnym przeciwnikiem, który w zimie znacząco się wzmocnił i to widać po grze tej drużyny – zakończył Waldemar Fornalik.

Zawiedziony postawą swojego zespołu był trener Lechii Jerzy Brzęczek. – Pierwsze 45 minut w naszym wykonaniu były fatalna. Zostawialiśmy zbyt dużo miejsca Ruchowi. Dopiero w ostatnich 5 minutach zagraliśmy szybciej co przyniosło efekt w postaci bramki. Po przerwie nie potrafiliśmy uszanować tego prowadzenia. Zbyt łatwo sprokurowaliśmy „jedenastkę” po faulu Bougaidisa. Ruch stwarzał później groźne okazje po kontratakach. My też mieliśmy jeszcze swoje szanse. Nie jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Od tej klasy zawodników wymagam zdecydowanie więcej. Nie graliśmy tak agresywnie i konsekwentnie jak w dwóch poprzednich meczach – przyznał opiekun gdańszczan.

Tomasz Ferens

    

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni