Punkty zostają w Chorzowie!

Data dodania: 2015-03-06 18:02:27

Po niesamowicie emocjonującym spotkaniu „Niebiescy” pokonali Pogoń Szczecin 2:1. Gole zdobywali Bartłomiej Babiarz i Grzegorz Kuświk!

Trener Waldemar Fornalik dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do spotkania z Pogonią. Do gry powrócił kapitan „Niebieskich” Marcin Malinowski, który zastąpił pauzującego za kartki Rafała Grodzickiego, zamiast Jakuba Kowalskiego na skrzydle od pierwszych minut pojawił się Rołand Gigołajew, a w ataku rywali miał nękać wracający po pauzie za kartki Grzegorz Kuświk. Jan Kocian także wymienił trzech zawodników. W obronie niespodziewanie pojawił się Michał Koj, w przeszłości występujący w juniorskiej drużynie Ruchu. W pomocy zaś od początku wystąpili Mateusz Matras i debiutant Michał Janota.

Mecz rozpoczął się od ciekawej akcji Ruchu. Z prawej strony piłkę wrzucał Martin Konczkowski, do główki doszedł Gigołajew, ale jego strzał zablokowali obrońcy Pogoni. Obie ekipy w pierwszym kwadransie prezentowały się jednak bardzo zachowawczo, uważnie pilnując szyków obronnych. W ataku brakowało polotu i widać było, że stawka meczu jest bardzo wysoka. W 18. minucie składną akcję skrzydłem przeprowadzili chorzowianie. Niestety, wrzutka Marka Zieńczuka minęła wszystkich piłkarzy i nie udało się poważniej zagrozić Radosławowi Janukiewiczowi. W 25. minucie zupełnie niespodziewanie padła pierwsza bramka dla Ruchu... i to jaka! Po wrzucie z autu do piłki doszedł Bartłomiej Babiarz i bez zastanowienia uderzył lewą nogą z woleja. Strzał wyszedł idealnie, „Babi” perfekcyjnie przelobował z ponad 20 metrów golkipera gości i kibice na stadionie wpadli w prawdziwą euforię!

Podopieczni Waldemara Fornalika nie zamierzali pozwolić fanom wyjść z tego stanu i już trzy minuty później było 2:0! Prawą stroną urwał się Filip Starzyński, przytomnie odegrał do ustawionego w środku Kuświka, a snajper chorzowian pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po początkowym uśpieniu, „Niebiescy” zaserwowali wszystkim zgromadzonym na stadionie prawdziwą bombę! 5 minut później dobrą okazję mieli jednak goście. Do futbolówki przed polem karnym doszedł Maksymilian Rogalski, ale jego strzał minął bramkę. Niestety w kolejnej akcji „Portowcom” udało się złapać kontakt z chorzowianami. W sytuacji sam na sam pojedynek z Rafałem Murawskim wygrał Matus Putnocky, ale przy dobitce Marcina Robaka bramkarz Ruchu był już bezradny.

Spotkanie nabrało niewiarygodnego tempa! Dosłownie minutę po golu w dobrej sytuacji znalazł się Gigołajew, ale jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Janukiewicza. Coraz groźniejsza robiła się też Pogoń, głównie za sprawą Robaka, który w 38. minucie ograł Malinowskiego, ale na szczęście dla „Niebieskich” uderzył niecelnie. Obserwowaliśmy prawdziwy pojedynek „cios za cios”. Już w kolejnym ataku bardzo groźni byli chorzowianie, znów za sprawą Gigołajewa, który pięknie urwał się lewym skrzydłem, ale jego podanie przecięli obrońcy gości. Po szalonym fragmencie gry, drużynom udało się nieco opanować sytuację na boisku. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i „Niebiescy” prowadzili 2:1.

Druga część gry zaczęła się od ataków ekipy Jana Kociana. Już na początku wywalczyli rzut wolny  w bardzo dogodnej sytuacji. Po strzale piłka odbiła się jednak od muru i wyszła na rzut rożny. Tempo meczu wyraźnie spadło w porównaniu do końcówki pierwszej połowy, ale ciężko byłoby utrzymać taką intensywność gry przez cały mecz. „Niebiescy” starali się grać bardzo uważnie w defensywie i w miarę możliwości jak najdłużej utrzymywać się przy piłce, rozgrywając ataki z rozwagą i spokojem. Nie było to jednak łatwe przy agresywnie grających zawodnikach „Portowców”, którzy uniemożliwiali podopiecznym Waldemara Fornalika dokładne rozegranie. Cały czas strach w szeregach chorzowian siał Robak, który był wyróżniającą się postacią w drużynie ze Szczecina. W 69. minucie ładną akcję przeprowadzili goście, ale strzał wprowadzonego w drugiej połowie Akahoshiego minął bramkę Ruchu. Dwie minuty później odpowiedzieli chorzowianie, ale akcja duetu Starzyński – Kuświk zakończyła się jedynie mocno niecelnym strzałem „Figo”.

Tylko jednobramkowe prowadzenie „Niebieskich” wprowadzało dużo nerwowości w ich poczynania. Szczecinianie co raz częściej zapuszczali się w pole karne Ruchu, na szczęście nie udawało się im wykończyć żadnej akcji. W 82. minucie bardzo ładną akcję przeprowadzili po raz kolejny wspaniale współpracujący „Kuśwa” i Starzyński. Strzał głową napastnika Ruchu wyłapał jednak bez problemu bramkarz Pogoni. Ruch w końcówce skupił się na obronie korzystnego wyniku i ostatecznie odniósł upragnione zwycięstwo! Trzy punkty zostały w Chorzowie! Brawo „Niebiescy”!