Aktualności

„Kibice byli dziś naszym 12. zawodnikiem!”

Data dodania: 2015-03-06 20:46:35

Ze starcia dwóch zespołów z apetytami na zwycięstwo górą byli dziś „Niebiescy”. Nasz zespół dopisał do swojego dorobku niezwykle istotne trzy punkty. Co o rywalizacji Ruchu z Pogonią powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?

– Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty Uważam, że mecz stał na dobrym poziomie. Było sporo dobrej piłki, dobrych akcji – mówił Waldemar Fornalik, trener Ruchu. – Zdobyliśmy dwie fantastyczne bramki. Nikt nie może powiedzieć, że gol Babiarza był przypadkowy. Chciał tak uderzyć i trafił idealnie. Z kolei bramka Kuświka padła po składnej akcji, za którą należy się pochwała. Niepotrzebnie straciliśmy tą bramkę, która dodała trochę pewności Pogoni. Z meczu, który wydawał się ułożony i kontrolowany, zrobiło się trudne spotkanie. Drużyna, która strzela bramkę kontaktową dostaje wiatru w żagle i spotkanie się wyrównało – stwierdził opiekun chorzowian.

Na ciepłe słowa ze strony trenera mógł też liczyć blok obronny „Niebieskich”. – Mimo wszystko defensywa zagrał solidnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę z jakiej klasy zawodnikami musieli się mierzyć – Marcin Robak, skrzydłowi czy wprowadzeni Akahoshi i Zwoliński. Mogliśmy uspokoić sytuację, mieliśmy okazje do strzelania trzeciej bramki. Tak się nie stało, ale konsekwentną grą w drugiej połowie utrzymaliśmy ten wynik i dopisujemy bardzo istotne trzy punkty – podkreślił Waldemar Fornalik. – Gratuluję zespołowi dobrego meczu – dodał. Nasz trener docenił także fantastyczną postawę „Niebieskich” fanów. – Chciałbym podkreślić wspaniały doping naszych kibiców. Byli dziś naszym przysłowiowym 12. zawodnikiem, tak jak zakładaliśmy przed rundą – mówił po meczu szkoleniowiec Ruchu.

Mocno rozczarowany porażką był z kolei opiekun Pogoni, dobrze znany przy Cichej Jan Kocian. – Zbyt łatwo przegraliśmy ten mecz. Sami praktycznie podarowaliśmy Ruchowi dwie bramki. Po wrzucie z autu nie może stać za plecami niepilnowany przeciwnik, który trafił tak jak trafił. Drugi gol to kontra przez niemal całe boisko. Nie potrafiliśmy jej przerwać, choćby faulem taktycznym. Takich bramek nie możemy tracić. Przez 70 minut przeważaliśmy na boisku, mieliśmy piłkę pod kontrolą. Strzeliliśmy bramkę na 2:1, ale nie byliśmy później tacy efektywni, aby strzelić drugą. Nasz atak pozycyjny mógł być lepszy. Ruch tylko bronił i czekał na kontry. My nie mieliśmy klarownych okazji. Przespane 20 minut spowodowało, że przegraliśmy mecz – stwierdził Jan Kocian.

Tomasz Ferens

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski i Norbert Barczyk/PressFocus
Luty
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
45678
 • Sparing: GKS Tychy - Ruch
  Godzina: 11:00
9
10
 • Zgrupowanie w Uniejowie
11
 • Zgrupowanie w Uniejowie
12
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Polonia Warszawa
  Godzina: 17:00
13
 • Zgrupowanie w Uniejowie
14
 • Zgrupowanie w Uniejowie
15
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Pelikan Łowicz
  Godzina: 11:00
16
17
1819202122
 • Sparing: Ruch - Górnik Polkowice
  Godzina: 12:00
23
24
2526
 • Urodziny Michała Walskiego
27
28 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni