„Niebiescy” zatrzymani

Data dodania: 2015-03-21 16:48:18

Nie udało się przedłużyć serii zwycięstw. „Niebiescy” ulegli na własnym boisku Zawiszy Bydgoszcz 1:2. Bramkę dla chorzowian zdobył Martin Konczkowski.

Zwycięskiego składu się nie zmienia, więc trener Waldemar Fornalik wystawił dokładnie taką samą jedenastkę, jak na mecz z GKS-em Bełchatów. Do podobnego wniosku doszedł szkoleniowiec gości, Mariusz Rumak, który również nie dokonał żadnej zmiany w porównaniu do spotkania z Lechem Poznań. Obie ekipy rozpoczęły bardzo spokojnie, uważnie z tyłu. Żadna nie miała zamiaru rzucać się na przeciwnika. W 8. minucie ciekawą akcję wyprowadzili goście, ale Alvarinho w polu karnym za długo zwlekał z oddaniem strzału i obrońcy chorzowian zdołali wyjaśnić sytuację i wybić futbolówkę. Podopieczni Waldemara Fornalika starali się stworzyć sytuację po ataku pozycyjnym, ale skonsolidowana defensywa gości na niewiele pozwalała. W grze było sporo niedokładności, ale to „Niebiescy” częściej posiadali piłkę i grali bardziej ofensywnie. Niestety jeden stały fragment gry i „Zawiszanie” wyszli na prowadzenie. Po centrze z rzutu wolnego do główki doszedł Kamil Drygas, zgrał piłkę wzdłuż bramki, a do pustej siatki skierował ją Andre Micael i mieliśmy 1:0 dla bydgoszczan.

Chwilę później bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania był Grzegorz Kuświk. Indywidualna akcja „Kuśwy” zakończyła się jednak minimalnie niecelnym uderzeniem. Niestety w 31. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Po ładnej kontrze wrzutkę wybił Matus Putnocky, ale tak nieszczęśliwie, że ta wpadła wprost pod nogi Josipa Barisicia, któremu nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę i „Niebiescy” przegrywali już dwoma bramkami. Drugi gol obudził chorzowian i już w 38. minucie mieliśmy bramkę kontaktową. Po pięknej kombinacyjnej akcji w polu karnym piłkę dostał Martin Konczkowski i ze spokojem pokonał Grzegorza Sandomierkiego, kończąc tym samym jego długą serię bez straty bramki. Kilka minut później „Konczi” mógł zdobyć drugiego gola! Niestety prawy obrońca Ruchu w polu karnym nie trafił w spadającą piłkę i pierwsza część ostatecznie zakończyła się wynikiem 1:2, co nie zadowalało kibiców na Cichej.

W przerwie trener Waldemar Fornalik dokonał zmiany. Na boisko, w miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Babiarza, wszedł bohater poniedziałkowego meczu w Bełchatowie, Eduards Visnakovs. Chorzowianie od początku ruszyli do odrabiania strat, brakowało jednak dokładności w rozegraniu piłki, a dobre ustawienie gości sprawiało, że często piłkarz Ruchu musiał radzić sobie w pojedynkę z kilkoma rywalami. „Zawiszanie” starali się zwalniać tempo gry, co również sprawiało, że „Niebieskim” grało się co raz trudniej. Szkoleniowiec chorzowian zareagował na boiskową sytuację w podobny sposób, jak w ostatniej kolejce. W miejsce Kuświka na placu gry zameldował się Michał Efir. W 66. minucie po rzucie rożnym bardzo bliski dojścia do piłki był Michał Helik. Niestety futbolówka o centymetry minęła głowę stopera chorzowian.

Trzy minuty później szczęścia z dystansu próbował Marek Zieńczuk, ale jego uderzenie bez problemu wyłapał Sandomierski. Czas mijał, a „Niebieskim” co raz ciężej było stworzyć sobie dogodną okazję do wyrównania. W 81.minucie znów udało się im zagrozić bramce „Zawiszan” po rzucie rożnym. Do główki doszedł Efir, ale uderzył obok słupka. Ruch do końca szukał bramki dającej remis, ale niezwykle ciężko było przebić się przez skonsolidowaną obronę gości. Jeszcze w ostatniej akcji meczu „Niebiescy” byli bliscy wyrównania, jednak Sandomierski po raz kolejny popisał się świetną interwencją i to Zawisza zgarnął komplet punktów.

W rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy nastąpi teraz dwutygodniowa przerwa. Zaraz po niej „Niebiescy” zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w 103. Wielkich Derbach Śląska.

Zapraszamy do lektury zapisu naszej relacji LIVE.

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:2)

0:1 Andre Micael, 24 min.
0:2 Josip Barisić, 31 min.
1:2 Martin Konczkowski, 37 min.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Malinowski, Helik, Oleksy – Babiarz (46 Visnakovs), Surma – Kowalski (65 Zieńczuk), Starzyński, Gigołajew – Kuświk (57 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Grodzicki, Szyndrowski, Urbańczyk.

Zawisza: Sandomierski – Wójcicki, Micael, Marić, Ziajka – Drygas, Majewskij – Pawłowski (78 Kamiński), Mica (74 Alawerdaszwili), Alvarinho – Barisić (63 Świerczok); trener: Mariusz Rumak.
Rezerwowi: Kaczmarek, Predescu, Strąk, Pulhac.

Żółte kartki: Malinowski – Drygas, Majewskij.