3 bramki, 3 punkty! Ruch przejechał po „Pasach”!

Data dodania: 2015-04-10 19:13:55

„Niebiescy” pewnie pokonali dziś przy Cichej Cracovię 3:0 i awansowali na 12. miejsce w tabeli Ekstraklasy, zostawiając za plecami między innymi dzisiejszego rywala! Ruszamy w górę!

W pierwszym składzie Ruchu mieliśmy dwie zmiany w porównaniu do meczu z Górnikiem. Miejsce pauzującego za czerwoną kartkę Michała Helika zajął Rafał Grodzicki, a Marka Zieńczuka na prawej pomocy zmienił Jakub Kowalski. Trener Robert Podoliński dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce „Pasów”.

Pierwszy atak przeprowadzili goście. Z prawej strony wrzucał Mateusz Wdowiak, ale strzał Denissa Rakelsa z łatwością wyłapał Matus Putnocky. Chwilę później odpowiedzieli „Niebiescy” i to w jakim stylu! Ładnym prostopadłym podaniem popisał się Bartłomiej Babiarz, a w polu karnym znalazł się Grzegorz Kuświk, który ze stoickim spokojem minął Krzysztofa Pilarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Lepszego początku „Niebiescy” nie mogli sobie wymarzyć! Już w 3 minucie prowadzili 1:0! Od początku mecz stał na wysokim poziomie. Ataki gości również mogły się podobać. Obrona „Niebieskich” miała sporo roboty w pierwszym kwadransie. W 15. minucie mieliśmy okazję po raz pierwszy oglądać akcję duetu StarzyńskiKuświk. Podawał „Figo”, a „Kuśwa” strzałem w długi róg próbował zaskoczyć bramkarza gości. Niestety uderzył minimalnie niecelnie. Chorzowianie przejmowali inicjatywę. Dobrze prezentował się Filip Starzyński, z którym środkowi pomocnicy Cracovii mieli spore problemy. W 21. minucie „Niebiescy” przypieczętowali dobrą postawę drugim trafieniem! Z lewej strony po ziemi podawał Babiarz, a jego zagranie pewnie wykończył niepilnowany w polu karnym Rołand Gigołajew. Podopieczni Roberta Podolińskiego nie mogli otrząsnąć się po tej sytuacji i to chorzowianie kontrolowali grę, spokojnie szukając w ataku pozycyjnym okazji do kolejnych trafień. Cierpliwe ataki poskutkowały. W 36. minucie po pięknej akcji i asyście Gigołajewa piłkę do siatki wpakował Starzyński. Na tablicy wyników 3:0, kibice w euforii, a na grę podopiecznych Waldemara Fornalika patrzyło się z prawdziwą przyjemnością! W 41. minucie bardzo blisko zdobycia bramki była Cracovia. Szarżujący Wdowiak minął już Putnockiego, ale uderzył tylko w boczną siatkę. 3 minuty później bramkarz „Niebieskich” pokazał prawdziwą klasę, świetnie interweniując po bardzo dobrym uderzeniu Rakelsa. Więcej bramek w pierwszej części spotkania już nie padło. „Niebiescy” dali prawdziwy koncert i zasłużenie prowadzili aż 3:0!

Druga połowa zaczęła się spokojniej. Chorzowianie wciąż zdawali się mieć wszystko pod kontrolą i ze spokojem egzekwowali plan, jaki w przerwie nakreślił im Waldemar Fornalik. W 58. minucie kapitalną akcję przeprowadzili jednak goście. Po krótkim ataku skrzydłem i bardzo przytomnym wycofaniu, do piłki doszedł niepilnowany w polu karnym Bartosz Kapustka. Obrońcy chorzowian ofiarną interwencją uratowali drużynę i wybili zmierzającą do pustej już bramki futbolówkę. Udało się zażegnać niebezpieczeństwa, ale ta sytuacja rozochociła „Pasy”. Podopieczni Roberta Podolińskiego wyszli wyżej pressingiem i przenieśli więcej sił do ataku. Takie ustawienie Cracovii spowodowało, że „Niebiescy” mieli więcej okazji do szybkich kontrataków. W 67. minucie ładnie lewą stroną przedarł się Wdowiak tworząc sobie okazję do uderzenia. Na posterunku był Matus Putnocky, który bez problemu obronił strzał skrzydłowego gości. 5 minut później kapitalną akcję przeprowadzili chorzowianie, ale w polu karnym źle piłkę przyjął Gigołajew i jego strzał zablokowali obrońcy „Pasów”. Goście momentalnie wyprowadzili kontrę, po której strzał Erika Jendriska wylądował na poprzeczce! Podopieczni Waldemara Fornalika szybko zareagowali na tą sytuację uspokajając grę. Udało im się rozegrać drugą część spotkania po „profesorsku”, nie dając szans rywalom i zasłużenie pokonując ich aż 3:0!
Z prawdziwą przyjemnością patrzyło się na grę drużyny z Chorzowa. Efektowna i skuteczna gra przyniosła zasłużone punkty i awans w ligowej tabeli. Ruch plasuje się obecnie na 12. miejscu, zostawiając za plecami Cracovię, Bełchatów i Piasta.