Aktualności

Surma: Z większym spokojem spojrzę w tabelę

Data dodania: 2015-04-10 21:10:52

Kluczowe dla dzisiejszego zwycięstwa było osiągnięcie przewagi w środku pola. „Niebieskim” się to udało. Dużo pochwał po spotkaniu zebrał Łukasz Surma, który był jednym z autorów dobrej postawy chorzowian w środkowej strefie boiska.

– Pierwsza połowa nam wyszła. Graliśmy szybko, zdecydowanie. O drugiej można powiedzieć tyle, że się odbyła, bo kontrolowaliśmy przebieg meczu. Stać nas na pewno na dwie dobre połówki i trzeba do tego dążyć. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to był ciężki mecz, który w końcu po długim czasie wywindował nas ze strefy spadkowej, co ma duże znaczenie psychologiczne – skomentował zwycięstwo Łukasz Surma. – Można powiedzieć, że to było spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym, więc cieszymy się, że daliśmy radę, tym bardziej że na Górniku straciliśmy zwycięstwo w końcówce – przyznał pomocnik „Niebieskich”.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Cracovii, Robert Podoliński stwierdził, że Łukasz Surma biegał w meczu więcej, niż wszyscy pomocnicy „Pasów” razem wzięci. Do tych słów odniósł się szkoleniowiec „Niebieskich”, Waldemar Fornalik. – Cały zespół musiał spełniać te wymagania taktyczne, szczególnie w grze defensywnej. Sam Łukasz czy Bartek Babiarz sami by tego nie zrobili, gdyby nie mieli wsparcia dobrze grających pozostałych zawodników. W pierwszej połowie w środku pola była bitwa o panowanie – mówił trener chorzowian.
 
Jak do słów trenera „Pasów” odniósł się „Surmik”? – Zawsze mecze rozgrywają się w środku pola, to jest ta centralna, bardzo ważna część boiska. Może nie zawsze jest decydująca, ale w większości meczów tak. Każdy trener zwraca na to uwagę i drużyny starają się zdobyć przewagę. My nie mieliśmy jej przez cały mecz, ale były momenty, przede wszystkim w pierwszej połowie, gdzie dominowaliśmy w środkowej strefie. W drugiej części trochę oddaliśmy pole i musimy się tego wystrzegać, bo niedługo przyjeżdża tutaj chociażby Legia Warszawa i przewaga w środku pola znowu może być kluczowa – mówił pomocnik Ruchu.
 
„Niebiescy” mogą w końcu z nieco większym spokojem spojrzeć na ligową tabelę. – Na pewno przebywanie w strefie spadkowej niesie ze sobą dużo stresu, nie jest to przyjemne. Teraz z większym spokojem spojrzę w tabelę – zakończył zadowolony Łukasz Surma
 
źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni