Z Kielc wracamy z jednym punktem

Data dodania: 2015-04-17 17:24:29

Kolejnym przystankiem drużyny Ruchu na ligowym szlaku były Kielce i mecz z tamtejszą Koroną! Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Trener Waldemar Fornalik zaskoczył ustawieniem na prawym skrzydle Eduardsa Visnakovsa. Była to jedyna zmiana, jakiej szkoleniowiec „Niebieskich” dokonał w porównaniu do zwycięskiego spotkania z Cracovią. Podobnie w Koronie, Ryszard Tarasiewicz wymienił jednego piłkarza i w miejsce pauzującego za kartki Vlastimira Jovanovicia w podstawowej jedenastce zameldował się Lukas Klemenz.

Od ataków zaczęli gospodarze. Już na samym początku sprawdzili formę Matusa Putnockiego. Bramkarz chorzowian popisał się efektowną interwencją i zażegnał niebezpieczeństwo. Obie ekipy walczyły o przejęcie inicjatywy. Bitwa o środek pola była momentami bardzo ostra. „Niebieskim” brakowało dokładności, zbyt łatwo tracili piłkę przy rozegraniu. W 19. minucie zagotowało się pod bramką chorzowian, ale na szczęście obrońcy uratowali sytuację i ostatecznie Koronie nie udało się nawet oddać strzału na bramkę. 3 minuty później powinno być 1:0 dla gospodarzy. Świetnie w polu karnym piłkę przyjął Luis Carlos, ale jego uderzenie fenomenalnie obronił Putnocky. Kielczanie zaczęli dominować i byli coraz groźniejsi. Chorzowianie nie byli w stanie dłużej utrzymać futbolówki. To powodowało, że okazji strzeleckich mieliśmy jak na lekarstwo. Do przerwy 0:0 i gra „Niebieskich” nie wyglądała najlepiej.

Po zmianie stron chorzowianie dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli przejmowali kontrolę nad spotkaniem. W 52. minucie po podaniu Grzegorza Kuświka w idealnej sytuacji znalazł się Filip Starzyński. Niestety jego strzał minął bramkę kielczan. Gra gości poprawiła się, ale wciąż czekaliśmy na efekt w postaci bramki. Piłkarze Korony również nie rezygnowali i chcieli atakować. W 68. minucie po ładnej wymianie podań w idealnej sytuacji tuż przed Putnockim znalazł się Paweł Golański, ale golkiper Ruchu po raz kolejny popisał się świetnym refleksem i wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Chorzowian do boju próbowali poderwać Kuświk i Starzyński, ale nie przynosiło to takich efektów, jak w poprzednich spotkaniach. W 79. minucie znów przed doskonałą okazją stanęli gospodarze. Na czystej pozycji w polu karnym znalazł się Aleksandrs Fertovs, ale jego uderzenie zablokowali obrońcy drużyny z Chorzowa. Kilka minut później ponownie prostopadłe podanie otrzymał Starzyński, ale bramkarz gospodarzy dopadł do piłki nieco szybciej i zażegnał niebezpieczeństwo. W 88. minucie oglądaliśmy kolejną próbę duetu StarzyńskiKuświk. Po wrzutce „Figo” na długi słupek najlepszy napastnik Ruchu nie zdążył zamknąć akcji. W samej końcówce zrobiło się jeszcze groźnie w polu karnym chorzowian, ale nasza defensywa, tak jak w całym meczu, wyszła z opresji. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Z trudnego terenu przywozimy więc jeden, cenny punkt.

Za tydzień spotkanie z Legią Warszawa. "Niebiescy" chcąc wygrać muszą zaprezentować się lepiej niż w Kielcach. Wierzymy, że doping kibców na Cichej jeszcze raz poniesie piłkarzy i w spotkaniu z mistrzem Polski zgarną pełną pulę!

Zapraszamy do lektury zapisu naszej relacji LIVE!

Korona Kielce – Ruch Chorzów 0:0

Korona: Cerniauskas – Golański, Malarczyk, Dejmek, Leandro – Klemenz, Fertovs – Luis Carlos, Kapo, Pyłypczuk (58 Kiełb) – Porcellis (66 Trytko); trener: Ryszard Tarasiewicz.
Rezerwowi: Małecki, Sylwestrzak, Cebula, Sierpina, Aankour.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Malinowski, Oleksy – Babiarz, Surma – Visnakovs (81 Kowalski), Starzyński, Gigołajew (76 Zieńczuk) – Kuświk (90 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Szyndrowski, Stawarczyk, Urbańczyk.

Żółte kartki: Kapo – Visnakovs - Grodzicki.
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
Widzów: 7686.