III liga: W derbach rezerw lepszy Piast

Data dodania: 2015-05-13 16:39:53

W meczu 32. kolejki III ligi opolsko-śląskiej drugi zespół Ruchu przegrał przy Cichej z rezerwami Piasta Gliwice 1:2.

„Niebiescy” mogli objąć prowadzenie już 8. minucie, kiedy „oko w oko” z bramkarzem Piasta Jakubem Szumskim stanął Mateusz Kwiatkowski. Nasz zawodnik posłał jednak piłkę obok słupka. Goście mieli swoją okazję w 13. minucie. Chorzowian w tej sytuacji uratowała interwencja Piotra Stawarczyka na linii bramkowej. Kolejny atak Piasta zakończył się dla Ruchu stratą gola. Za linią obrony znalazł się niepilnowany Daniel Ciechański i pewnym strzałem obok Kamila Lecha dał gliwiczanom prowadzenie. Chorzowianie dłużej utrzymywali się przy piłce, a po jej stracie wysoko atakowali rywali, co często kończyło się odbiorami już na połowie Piasta. Aktywni z przodu byli Konrad Mularczyk, Kwiatkowski i Patryk Lipski. Nie przekładało się to jednak na liczbę dogodnych okazji strzeleckich. „Niebiescy” zdołali wyrównać w 27. minucie. Po faulu na Mularczyku chorzowianie egzekwowali rzut wolny z okolicy narożnika pola karnego. Do futbolówki podszedł Lipski. Piłka po jego strzale odbiła się od Dawida Tomanka i wpadła do siatki obok zaskoczonego Szumskiego. Tomanek mógł zrehabilitować się w 35. minucie, ale jego strzał z dogodnej pozycji wylądował na poprzeczce. 3 minuty przed przerwą goście ponownie wyszli na prowadzenie. Sprytnym strzałem w krótki róg Lecha zaskoczył Patrick Dytko.

Druga część meczu była bardzo wyrównana. Gra toczyła się głównie w środku pola. Obie drużyny z rzadka przedostawały się w pole karne rywali. „Niebiescy” za sprawą m.in. Lipskiego i wprowadzonego Michała Szewczyka próbowali strzałami z dystansu zmusić do kapitulacji golkipera gości. Piast najbliżej trafienia był w 72. minucie, kiedy Lech z trudem wybił na róg strzał Mateja Izvolta z rzutu wolnego. 180 sekund później Słowak jeszcze raz niepokoił golkipera Ruchu uderzając płasko z dystansu. Bramkarz Ruchu nie dał się jednak zaskoczyć. Chorzowianie mogli wyrównać w 80. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w dogodnej sytuacji znalazł się Szewczyk, ale jego strzał głową minął bramkę gości. Po chwili powinno być 3:1 dla Piasta, ale świetnej okazji nie wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Denis Gojko. „Niebiescy” do końca starali się odwrócić losy spotkania, jednak z trudem stwarzali zagrożenie pod bramką Szumskiego i ostatecznie trzy punkty pojechały do Gliwic.

Podopieczni trenera Marka Wleciałowskiego poszukają punktów w kolejnym spotkaniu, w którym rywalem będzie Swornica Czarnowąsy. Ten mecz odbędzie się na terenie rywala w sobotę, 16 maja.

Ruch II Chorzów – Piast II Gliwice 1:2 (1:2)

0:1 Daniel Ciechański, 18 min.
1:1 Patryk Lipski z wolnego, 27 min.
1:2 Patrick Dytko, 42 min.

Ruch: Lech – K. Bobryk, Szal, Stawarczyk, Olejniczak (46 Szewczyk) – Lipski, Otręba – Węgrzyn (60 Szczygieł), Kwiatkowski, Krakowski – Mularczyk (78 Siedlik); trener: Marek Wleciałowski.
Rezerwowi: Grabara, Kawecki, Fredyk, S. Żukowski.

Piast: Szumski – Kwaśniewski, Docekal, Nieves, Hałgas – Budzik (70 Gojko), Kubik, Izolt, Tomanek (52 Salak), Dytko (90 Paskuda) – Ciechański (82 Czekański); trener: Marcin Domagała.
Rezerwowi: Cifuentes, Klimek, Będzieszak.

Żółte kartki: Mularczyk, Bobryk, Lipski – Hałgas.