Ruch lepszy od Podbeskidzia!

Data dodania: 2015-05-19 16:59:48

Po dobrej, mądrej grze Ruch pokonał w Bielsku Podbeskidzie 2:0 i zrobił kolejny ważny krok w kierunku utrzymania! Bramki dla „Niebieskich” zdobyli dziś Rafał Grodzicki i Rołand Gigołajew!

Trener Waldemar Fornalik dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Na skrzydle pojawił się Rołand Gigołajew, a do ataku powrócił Grzegorz Kuświk. W ekipie gospodarzy pauzującego za kartki Bartłomieja Koniecznego zastąpił Pavol Stano. Poza tą korektą, Dariusz Kubicki desygnował do gry dokładnie taką samą „jedenastkę” jak w poprzednim meczu.

Początek meczu toczył się raczej pod dyktando „Niebieskich”, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i atakiem pozycyjnym próbowali stwarzać sobie okazje do zdobycia bramki. Bardzo aktywny od pierwszych minut był Filip Starzyński. W 10. minucie rozgrywający chorzowian ładnie przedarł się środkiem boiska, dograł na prawą stronę do Marka Zieńczuka, który sprytnie złamał akcję do środka i stworzył sobie dobrą okazję do strzału. Uderzenie okazało się jednak niecelne, ale był to pierwszy sygnał ostrzegawczy dla „Górali”. Obraz gry nie zmieniał się. „Niebiescy” przeważali i cierpliwie budowali ataki, a po stracie piłki szybko przechodzili do pressingu. Gospodarzom nie zależało specjalnie na posiadaniu piłki i ustawili się głęboko, szukając swoich szans w kontratakach. Po jednym z nich w dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Śpiączka, który dostał dobre podanie od Roberta Demjana i wpadł z piłką w pole karne. Jego uderzenie zatrzymał jednak Matus Putnocky. Po tej sytuacji „Górale” ruszyli nieco odważniej do przodu i gra na jakiś czas przeniosła się na połowę chorzowian. Obie drużyny były uważne w defensywie, w szczególności Podbeskidzie skupiło się głównie na tym aspekcie gry. Brakowało więc dogodnych sytuacji. Groźniej zrobiło się dopiero w 39. minucie. Z lewej strony piłkę dostał Bartłomiej Babiarz i wstrzelił ją w pole karne. Dośrodkowanie okazało się strzałem i o centymetry minęło bramkę strzeżoną przez Richarda Zajaca. W 45. minucie szansę na gola mieli również gospodarze. Sprzed pola karnego uderzał Maciej Iwański, ale efektowna interwencja „Puto” uratowała „Niebieskich”. Dobrych sytuacji w pierwszej części gry było jak na lekarstwo, ale obaj szkoleniowcy mogli być zadowoleni z realizacji zadań w grze obronnej swoich zespołów. Do przerwy 0:0.

Na początku drugiej połowy spotkania obraz gry nie zmienił się. „Niebiescy” starali się atakować, ale nie potrafili stwarzać lepszych sytuacji pod bramką rywala. Wszystko zmieniło się w 52. minucie. Rzut rożny wykonywał Marek Zieńczuk. Precyzyjną wrzutkę skrzydłowego pięknym uderzeniem głową wykończył Rafał Grodzicki i goście prowadzili 1:0.

Gol strzelony przez podopiecznych Waldemara Fornalika zmusił „Górali” do wyjścia wyżej i odważniejszych ataków. Chorzowianie szybko opanowali sytuację i wciąż utrzymywali się przy piłce pod polem karnym przeciwnika. To zaowocowało drugim trafieniem! „Niebiescy” wzorowo rozegrali atak pozycyjny, piłkę w pole karne wrzucił „Zieniu”, a jego podanie wykorzystał osamotniony w polu karnym Gigołajew. Ruch prowadził już 2:0!

4 minuty później znów z dobrej strony pokazał się „Gigi”, który pięknie zszedł ze skrzydła w pole karne, mijając dwóch obrońców Podbeskidzia i uderzył mocno, niestety nad bramką.  Gospodarze groźni byli głównie po stałych fragmentach gry, gdzie starali się wykorzystywać zamieszanie pod bramką Putnocky'ego, ale obrona „Niebieskich” była czujna i nie pozwalała na oddanie strzału zawodnikom z Bielska. Na uwagę zasługiwał spokój chorzowian przy rozgrywaniu piłki. Podopieczni Waldemara Fornalika cierpliwie szukali luk w obronie Podbeskidzia, raz po raz zmieniając stronę ataku. W 75. minucie powinno być już 3:0, ale znakomitą okazję zmarnował Babiarz. Goście kontrolowali wydarzenia boiskowe, wciąż nie dopuszczając „Górali” do sytuacji podbramkowych. W ofensywie zaś grali mądrze, nie forsując tempa i dyktując warunki gry na boisku. W 83. minucie sędzie podyktował rzut wolny dla Podbeskidzia. Piłkę wrzucał Iwański, a do główki doszedł wprowadzony w drugiej połowie Idrissa Cisse. Jego uderzenie minęło jednak bramkę gości. 5 minut później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Damian Chmiel. Pomocnik bielszczan z ostrego kąta uderzał po długim rogu, ale niecelnie. Spotkanie dobiegało końca, „Niebiescy” utrzymywali się przy piłce, a gospodarze mieli coraz mniej ochoty do atakowania dokładnie rozgrywających chorzowian. Po pięknej, kombinacyjnej akcji w świetnej sytuacji znalazł się Starzyński, ale nie udało mu się pokonać Zajaca.  Ostatecznie więcej goli nie padło i „Niebiescy” zwyciężyli 2:0.

Podopieczni Waldemara Fornalika zagrali bardzo dobry mecz, przez większą część spotkania przeważali i cierpliwie budowali ataki pozycyjne. Dodatkowo wykazali się bardzo dobrą skutecznością i jak najbardziej zasłużenie pokonali „Górali”.

TUTAJ znajdziecie zapis naszej relacji LIVE.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 0:2 (0:0)

0:1 Rafał Grodzicki, 52 min.
0:2 Rołand Gigołajew, 61 min.

Podbeskidzie: Zajac – Górkiewicz (68 Cisse), Stano, Kolcak, Adu Kwame – Sokołowski, Deja (73 Trochim), Iwański, Chmiel – Śpiączka (57 Kołodziej), Demjan; trener: Dariusz Kubicki.
Rezerwowi: Pesković, Horoszkiewicz, Pazio, Tomasik.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Szyndrowski – Surma, Babiarz – Zieńczuk (90 Kowalski), Starzyński, Gigołajew (90 Visnakovs) – Kuświk (86 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Stawarczyk, Malinowski, Urbańczyk.

Żółta kartka: Chmiel.