Ruch – Piech 2:4

Data dodania: 2015-05-25 18:10:36

Na zakończenie 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch przegrał przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów 2:4. Wszystkie bramki dla gości zdobył były piłkarz chorzowian, Arkadiusz Piech...

Zwycięskiego składu się nie zmienia. W myśl tej zasady Waldemar Fornalik posłał do boju dokładnie taką samą jedenastkę jak w Bielsku. Inaczej wyglądała sytuacja w obozie gości. Nowy-stary trener, Kamil Kiereś dokonał aż pięciu zmian w składzie „Brunatnych”. Od pierwszej minuty na plac wybiegli  Emilijus Zubas, Marcin Flis, Adam Mójta, Damian Szymański i Łukasz Wroński. Faworytem spotkania byli „Niebiescy”, ale to goście stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia gola. Po zamieszaniu w polu karnym z linii bramkowej piłkę wybił Michał Helik. To było poważne ostrzeżenie dla podopiecznych Waldemara Fornalika, którzy szybko jednak odpowiedzieli, również po kornerze. Wrzucał Marek Zieńczuk, do główki w idealnej sytuacji doszedł Grzegorz Kuświk, ale nieczysto trafił w piłkę i obrońcy „Brunatnych” zażegnali niebezpieczeństwo. W 17. minucie po raz drugi Zieniu” przypomniał wszystkim, jak doskonale ma ułożoną lewą nogę. Idealnie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, do podania doszedł Helik, ale z jego strzałem bez problemu poradził sobie Zubas. Najciekawiej w początkowej fazie spotkania było po stałych fragmentach. Swoich sił próbował Filip Starzyński, którego bezpośrednie uderzenie z wolnego złapał bramkarz gości. Drużyna Kamila Kieresia tworzyła zamieszanie po rzutach rożnych. W 25. minucie boisko niestety zmuszony był opuścić popularny „Figo”, któremu uraz nie pozwolił kontynuować gry.

Chwilę później „Niebiescy” otrzymali kolejny cios, tym razem zadany przez byłego napastnika chorzowian, Arkadiusza Piecha. Snajper bełchatowian dostał bardzo dobre podanie z lewej strony boiska, ładnie przyjął piłkę i pewnym strzałem pokonał Putnockiego. Stracona bramka zamroczyła nieco gospodarzy, którzy nie mogli przez dłuższy czas skonstruować składniejszej akcji. W 37. minucie powinno być 1:1. Znów genialnym zagraniem popisał się Zieńczuk. Do ostrej wrzutki pomocnika doszedł Helik i uderzył po długim rogu, ale piłka trafiła w słupek. Do przerwy nie udało się zmienić rezultatu. „Niebiescy” nie pozostawili po sobie dobrego wrażenia i przegrywali 0:1.

Początek drugiej połowy był wyrównany, żadna z drużyn nie mogła osiągnąć wyraźnej przewagi. Chorzowianie starali się przenieść ciężar gry pod pole karne gości, ale nie potrafili znaleźć odpowiedniego sposobu na sforsowanie szeregów defensywnych rywala, który dobrze bronił dostępu do swojej bramki. Aż do 58. minuty, kiedy po raz kolejny fenomenalnym podaniem popisał się „Zieniu” i po raz kolejny do jego zagrania doszedł Michał Helik. Tym razem stoper chorzowian był już skuteczny i ładnym strzałem głową pokonał Zubasa!

Na tablicy wyników mieliśmy 1:1, ale remis nie zadowalał żadnej ze stron i mogliśmy spodziewać się emocjonującej końcówki. Niestety gol podziałał mobilizująco na gości. Drugi raz obrońcy nie zdołali upilnować w polu karnym Piecha, który był bezlitosny dla swojego byłego klubu i znów dał gościom prowadzenie. Po tej sytuacji podopieczni Kamila Kieresia cofnęli się całą drużyną na własną połowę i ze wszystkich sił starali się pilnować korzystnego wyniku. W swoich szeregach mają jednak niezawodnego Arka Piecha i to wystarczyło do wyprowadzenia zabójczej kontry. W 70. minucie były napastnik chorzowian skompletował hat-tricka, podwyższając prowadzenie swojej drużyny. „Niebiescy” przegrywali już 1:3 i sytuacja robiła się coraz trudniejsza. Chorzowianie nie składali jednak broni. W 79. minucie ładną indywidualną akcją popisał się wprowadzony w drugiej połowie Kowalski, odegrał na prawą stronę, gdzie stał Martin Konczkowski. Obrońca mocno po ziemi wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Paweł Baranowski interweniował na tyle niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej siatki dając gospodarzom bramkę kontaktową. „Niebiescy” grali do końca, walcząc o wyrwanie chociaż jednego punktu. Pod pole karne „Brunatnych” przeniósł się wysoki Helik, który kończył mecz w roli napastnika. Stoper Ruchu mógł zostać bohaterem w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy po jego „główce” piłkę spod poprzeczki wybił Zubas. Chwilę później goście wyszli z szybką kontrą dwóch na jednego. Futbolówka trafiła do Piecha, który miękką podcinką nad Putnockim skarcił „Niebieskich” po raz czwarty i ustalił wynik meczu.

Chorzowianie mogli dziś znacznie przybliżyć się do utrzymania. Porażka skomplikowała sytuację. Walka o ligowy byt trwa więc nadal. Już w sobotę Ruch zagra w Łęcznej z Górnikiem.

W TYM MIEJSCU możecie przeczytać zapis naszej relacji LIVE.

Ruch Chorzów – GKS Bełchatów 2:4 (0:1)

0:1 Arkadiusz Piech, 28 min.
1:1 Michał Helik, 58 min.
1:2 Arkadiusz Piech, 63 min.
1:3 Arkadiusz Piech, 70 min.
2:3 Paweł Baranowski samobójcza, 79 min.
2:4 Arkadiusz Piech, 90+3 min.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Szyndrowski – Surma, Babiarz – Zieńczuk, Starzyński (26 Efir), Gigołajew (67 Kowalski) – Kuświk (76 Visnakovs); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Malinowski, Oleksy, Urbańczyk.

Bełchatów: Zubas – Zbozień, Baranowski, Flis, Mójta – Rachwał, Szymański (45 Witasik) – Wroński (82 Prokić), Wacławczyk (71 Poźniak), Michał Mak – Piech; trener: Kamil Kiereś.