Zwycięskie zakończenie sezonu!

Data dodania: 2015-06-05 20:45:20

Niech żałują ci, którzy nie przybyli dziś na stadion przy Cichej. W swoim ostatnim meczu w sezonie 2014/2015 Ruch pokonał Zawiszę Bydgoszcz 3:2! „Niebiescy” zakończyli rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy na 10. miejscu, a rywale w przyszłym sezonie zagrają w I lidze.

Do pierwszego składu „Niebieskich” powrócił pauzujący w spotkaniu z Cracovią Filip Starzyński. Zmienił on Jakuba Kowalskiego, dzięki czemu na swoją nominalną pozycję skrzydłowego powrócił Roland Gigołajew. Również jednej zmiany w wyjściowej jedenastce dokonał Mariusz Rumak. Miejsce Sebastiana Ziajki na lewej obronie zajął Cristian Pulhac. Początek meczu był wyrównany. W drużynie gości aktywny na lewej stronie był Alvarinho, „Niebiescy” również starali się grać bokami, gdzie swoich szans szukali Zieńczuk i Gigołajew. Drużyna z Chorzowa przejmowała inicjatywę, widać było że grają dużo swobodniej od walczących o „życie” podopiecznych Mariusza Rumaka. W 26. minucie dobrą szansę stworzyli sobie gospodarze. Minimalnie obok bramki uderzył „Figo”. 7 minut później było już 1:0 dla „Niebieskich”. Z dystansu uderzał „Zieniu”, Sandomierski zdołał sparować jego strzał, ale przy dobitce Gigołajewa był już bezradny i kibice mogli się cieszyć z prowadzenia w ostatnim meczu sezonu. Podopieczni Waldemara Fornalika po bramce nabrali jeszcze więcej luzu i spokojnie przeprowadzali kolejne ataki, właściwie nie dopuszczając rywala pod swoją bramkę. Do przerwy 1:0 dla „Niebieskich”.

Ledwo zaczęła się druga połowa, a już mieliśmy wyrównanie. W pierwszym ataku Josip Barisić pewnie wykorzystał wrzutkę z lewej strony, „Puto” był bez szans. Chwilę później mogło być już 2:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do główki doszedł Drygas, ale jego strzął zatrzymał się na poprzeczce. Chorzowianie otrząsnęli się po mocnym początku rywala i zaczęli sami stwarzać sytuacje. W 52. minucie ostra wrzutka Gigołajewa o centymetry minęła znajdującego się tuż przed bramkarzem Zawiszy Kuświka. Goście wyglądali dużo lepiej niż w pierwszej połowie, ale nie ustrzegli się błędu w obronie. W polu karnym faulowany był „Gigo” i sędzia podyktował „jedenastkę”. W takich sytuacjach nieomylny jest Starzyński, który i tym razem nie dał szans golkiperowi „Zawiszan” i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Podopieczni Waldemara Fornalika znów przejęli inicjatywę i to poskutkowało trzecim trafieniem. Z rzutu wolnego piłkę wrzucał „Figo”, a głową do siatki skierował ją wprowadzony chwilę wcześniej Eduards Visnakovs. Chwilę później „Wiśnia” mógł zdobyć swojego drugiego gola, ale w świetnej sytuacji uderzył wysoko nad bramką. Drużyna z Cichej grała na pełnym luzie, raz po raz zagrażając Sandomierskiemu. Jednak Zawisza nie składał broni. W 80. minucie po rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył Drygas i goście złapali kontakt z „Niebieskimi”. Nie potrafili jednak zerwać się w końcówce do ataku i ostatecznie chorzowianie zasłużenie zwyciężyli w ostatnim meczu sezonu 3:2, tym samym w ładny sposób żegnając się z kibicami.

Dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w innych spotkaniach ostatniej serii Ruch zakończył rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy na 10. miejscu.

TUTAJ możecie przeczytać zapis naszej relacji LIVE.

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz 3:2 (1:0)

1:0 Rołand Gigołajew, 33 min.
1:1 Josip Barisić, 46 min.
2:1 Filip Starzyński z rzutu karnego, 58 min.
3:1 Eduards Visnakovs, 70 min.
3:2 Kamil Drygas, 80 min.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Oleksy – Surma, Babiarz – Zieńczuk (68 Visnakovs), Starzyński, Gigołajew – Kuświk (89 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Malinowski, Szyndrowski, Urbańczyk, Mazek.

Zawisza: Sandomierski – Wójcicki, Micael, Marić, Pulhac – Drygas, Majewskij – Pawłowski (57 Kamiński), Mica, Alvarinho – Barisić (63 Świerczok); trener: Mariusz Rumak.
Rezerwowi: Kaczmarek, Denković, Nawotczyński, Ziajka, Smektała.