Aktualności

To bardzo przyjemne!

Data dodania: 2015-06-05 23:09:08

„Niebiescy” udanie zakończyli kolejny piłkarski sezon. Po pokonaniu Zawiszy Ruch uplasował się na 10. pozycji w ligowej tabeli, a rywale pożegnali się z Ekstraklasą. Nie dziwi więc, że szkoleniowcy obu zespołów byli w zupełnie odmiennych nastrojach.

– Mecz był podobny do całego sezonu, gdzie sytuacje się zmieniały – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Waldemar Fornalik. To nie było łatwe spotkanie. Ktoś powie, że graliśmy na luzie psychicznym. Z jednej strony tak, ale z drugiej bardzo chcieliśmy wygrać, dla naszych kibiców zakończyć sezon zwycięstwem. Widać było, że zespół Zawiszy jest jeszcze zdeterminowany. Chcieli wygrać. Jestem zadowolony z tego, że mecz zakończył się naszym zwycięstwem. To bardzo przyjemne skończyć sezon wygraną przed własną publicznością – cieszył się Waldemar Fornalik.

– Nie chcę na razie mówić o kolejnym sezonie, bo wiem, że Ruch to klub, w którym zawsze mówi się o ambitnych celach. Teraz będzie czas, aby usiąść, pewne rzeczy przeanalizować i podjąć odpowiednie decyzje, aby drużyna w dalszym ciągu się rozwijała – dodał trener „Niebieskich”.

Po ostatnim gwizdku mocno rozgoryczony był szkoleniowiec gości, Mariusz Rumak. Prowadzona przez niego drużyna zajęła ostatecznie 15. miejsce i w przyszłym sezonie zagra w I lidze. Opiekun bydgoszczan nie chciał komentować dzisiejszego spotkania, odniósł się jedynie do okresu swojej pracy w Zawiszy. – Mecz jaki był każdy widział. I niech każdy oceni go sobie sam. Chciałbym powiedzieć o ostatnim półroczu. Dla mnie osobiście to był zaszczyt poprowadzić taką grupę piłkarzy jaką mam w szatni, tak zdeterminowaną,  ambitną, potrafiącą zbudować kolektyw z takim ciężarem presji. Każdemu trenerowi życzę pracy z takimi zawodnikami i każdemu życzę takiego wsparcia jakie otrzymaliśmy od klubu, prezesa i kibiców, którzy byli z nami. Dzisiaj jest wielki smutek, ale dla mnie to był zaszczyt pracować z tym zespołem – podkreślił Mariusz Rumak.

 

Tomasz Ferens

źródło: własne; foto: Łukasz Sobala/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni