Aktualności

Wyczerpujemy limit błędów

Data dodania: 2015-06-27 13:38:55

Trener Waldemar Fornalik nie był zadowolony z dzisiejszego sparingu z czeską Opavą. Po ostatnim gwizdku szkoleniowiec „Niebieskich” mówił m.in. o kandydatach do gry w chorzowskim zespole.

– Trudno być zadowolonym po przegranym meczu. Wcale nie musieliśmy przegrać, bo w pierwszej połowie mieliśmy przynajmniej trzy sytuacje do zdobycia bramki. Do momentu straty gola wyglądało to pozytywnie, natomiast podarowaliśmy te bramki rywalom. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu wyczerpujemy limit błędów, oby nam się nie przytrafiały w meczach o stawkę – mówił trener Waldemar Fornalik.

Jak w oczach szkoleniowca „Niebieskich” wypadli testowani zawodnicy? – Zaprezentowali się tak, że im podziękujemy. Wracają do swoich klubów, do swoich krajów – stwierdził szkoleniowiec Ruchu. – Nie jest to łatwa sytuacja. Odeszli kluczowi zawodnicy dla tej drużyny. Chociażby Filip Starzyński i Grzegorz Kuświk. Ta dwójka w poprzednim sezonie zdobyła ponad 20 bramek. Z dnia na dzień nie znajduje się zmienników o takim potencjale i umiejętnościach. Nie zapominajmy ile to trwało, zanim Filip znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie. 3-4 lata temu, gdy zabierałem go na zgrupowania do Turcji, niektórzy powątpiewali czy z niego w ogóle będzie zawodnik. Udało się doprowadzić do tego stanu i mam nadzieję, że w tej grupie ludzi jest też przynajmniej jeden czy dwóch młodych, którzy dojdą do podobnego poziomu sportowego – mówił Waldemar Fornalik.

Za „Niebieskimi” pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. – Zawsze jest to okres, w którym sprawdza się zawodników. Nie można jednak zapomnieć o przygotowaniu drużyny, bo cztery tygodnie to króciutki okres i musimy go odpowiednio wykorzystać. Pierwszy tydzień nie jest łatwy, ale mamy to za sobą – przyznał szkoleniowiec chorzowian.

W poniedziałek drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Wisły, gdzie do zespołu ma dołączyć kilku nowych zawodników. Jednym z nich ma być Michał Koj. – Zabieramy do Wisły mniej liczną kadrę. Myślę, że w trakcie zgrupowania jeszcze dwóch – trzech zawodników dojedzie i z tą ekipą będziemy przygotowywali się do nowego sezonu. Temat Koja jest bardzo bliski finalizacji i ma on dołączyć do nas w Wiśle. Co do reszty więcej będzie wiadomo w poniedziałek, padają jeszcze pewne propozycje – zakończył trener Ruchu.

    

Tomasz Ferens

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Listopad
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1
 • Urodziny Gracjana Komarnickiego
2
 • 16. kolejka Nice 1 Ligi: Zagłębie Sosnowiec - Ruch
  Godzina: 20:45
3
 • LWJS: Ruch - GKS Tychy
  Godzina: 11:00
 • CLJ U'17: Zagłębie Lubin - Ruch
  Godzina: 13:00
4
5
67
 • Urodziny Mello
8
910
 • CLJ U'17: Stal Brzeg - Ruch
  Godzina: 12:00
11
 • Urodziny Bojana Markovicia
 • LWJS: Gwarek Zabrze - Ruch
  Godzina: 11:30
12
13141516
 • Urodziny Krzysztofa Warzychy
 • 18. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Stal Mielec
  Godzina: 20:45
17
18
 • Urodziny Nikołaja Bankowa
19
2021
 • 17. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Wigry Suwałki
  Godzina: 18:00
22
232425
 • 19. kolejka Nice 1 Ligi: Chrobry Głogów - Ruch
  Godzina: 15:00
26
27282930 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni