Porażka z Termalicą

Data dodania: 2015-07-01 18:08:18

„Niebiescy” rozgrywali dziś w Wodzisławiu drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Rywalem chorzowian była Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Beniaminek Ekstraklasy okazał się lepszy zwyciężając 2:1.

Początek spotkania był wyrównany. Pierwsze groźniejsze ataki wykonali jednak podopieczni Piotra Mandrysza. Groźną wrzutkę w światło bramki w ostatniej chwili na rzut rożny sparował Matus Putnocky. 5 minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem chorzowian znalazł się Dawid Plizga, ale górą z tego pojedynku wyszedł „Puto”. Po pierwszym kwadransie gry Termalica zaczęła przejmować inicjatywę, ale po chwili „Niebiescy” opanowali sytuację. Widać było, że obie ekipy są w fazie przygotowań do sezonu. Brakowało dokładności i gra toczona była głównie w środku pola. W pierwszej części gry najgroźniejszą sytuację „Niebiescy” stworzyli w jednej z ostatnich akcji. Dośrodkowywał Marek Zieńczuk, a do strzału głową doszedł Michał Efir, jednak był w zbyt trudnej sytuacji, by mogło mu się udać pokonać strzegącego bramki niecieczan Sebastiana Nowaka. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis i z przebiegu gry wydawał się to być sprawiedliwy rezultat.

Po przerwie na placu gry w „Niebieskich” barwach zameldowała się zupełnie nowa jedenastka. Od mocnego uderzenia zaczał jednak beniaminek z Niecieczy. W 52. minucie do środka zszedł Adrian Chomiuk i pięknym strzałem lewą nogą w samo okienko nie dał szans Kamilowi Lechowi. Obraz gry przypominał ten z pierwszej połowy. Obie drużyny starały się jak najdokładniej budować ataki, ale w większości przypadków brakowało pomysłów na sforsowanie obrony rywali. W 58. minucie Maciej Iwański ładnym prostopadłym podaniem obsłużył Eduardsa Visnakovsa, ale Łotysz uderzył wprost w bramkarza Termaliki. W 65. minucie „Słoniki” podwyższyły prowadzenie. Po wrzutce z lewej strony do pustej już bramki piłkę skierował Adrian Paluchowski. Minutę później było już 2:1. Bardzo ładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Iwańskiego wykończył strzałem głową Mateusz Cichocki. „Niebiescy” od zdobycia gola zaczęli prezentować się nieco lepiej. Starali się utrzymywać przy piłce i przejąć kontrolę nad spotkaniem, jednak tworzenie kolejnych okazji bramkowych przychodziło z trudem. Rywale nie kwapili się do kolejnych ataków i spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Słoników” 2:1. Chorzowianie kolejny mecz kontrolny rozegrają w sobotę w Wilamowicach koło Bielska. Ich rywalem będzie pierwszoligowy Rozwój Katowice.

Ruch Chorzów – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (0:0)

0:1 Adrian Chomiuk, 52 min.
0:2 Adrian Paluchowski, 65 min.
1:2 Mateusz Cichocki, 66 min.

Ruch: Putnocky (46 Lech) – Konczkowski (46 Szewczyk), Grodzicki (46 Cichocki), Szyndrowski (33 Koj), Olesky (46 Wagner) – Surma (46 Lenartowski), Lipski (46 Urbańczyk) – Mazek (46 Siedlik), Gigołajew (46 Iwański), Zieńczuk (46 Włodyka) – Efir (46 Visnakovs); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowy: Skaba.

Termalica (I połowa): Nowak – Fryc, Sołdecki, Miszczenko, Jarecki – Plizga, Kupczak, Pleva, Foszmańczyk, Biskup – Drozdowicz; (II połowa) Olszewski - Chomiuk, Ziajka, Abramowicz, Wróbel, Kogut, Kaczmarczyk, Pleva, Kupczak, Kowal, Paluchowski.trener: Piotr Mandrysz.

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus